Pijany 24 latek uszkodził 7 samochodów

Na początku listopada, w godzinach wieczornych, mieszkańców jednego z bloków na os. Podwawelskim  w Krakowie zaalarmował huk rozbijanego szkła i głośne wyzwiska dobiegające z pobliskiego parkingu.  Mieszkańcy przez okna  swych mieszkań  zobaczyli  jak  młody człowiek, zataczając  się podchodzi do kolejnych samochodów zaparkowanych koło bloku  i czymś w nie uderza, powodując rozbicie szyb i wgniecenia w karoseriach.

W trakcie dewastacji  aut sprawca wyrzucał z siebie potok  wulgaryzmów.  Wezwany na miejsce patrol policji bardzo szybko obezwładnił mężczyznę  powstrzymując go przed dalszym niszczeniem. Jak się okazało w szyby i karoserię  sprawca uderzał kablami elektrycznymi zakończonymi klemami. 

Badanie trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Agresor został przewieziony do policyjnych aresztów gdzie trzeźwiał, aby można było wykonać z nim czynności procesowe.

Policjanci z V komisariatu Policji w Krakowie ustalili, że mężczyzna zdemolował 7 samochodów zaparkowanych wzdłuż jednej z ulic os. Podwawelskiego.  Poszkodowani właściciele  takich samochodów jak – Skoda Octavia, Kia Sportage, BMW, Fiat Brawo, Opel Astra, VW Passat czy MercedesBenz  po kolei składali zawiadomienia i wyceniali swoje straty.

W większości aut zostały wybite tylne szyby, a  w niektórych  także porysowana karoseria czy pęknięte klosze lamp. Straty poszczególnych właścicieli wahają się do kilkuset złotych do kilku tysięcy.24-latek jest mieszkańcem tego samego osiedla. Twierdzi, że kompletnie nie pamięta dlaczego był tak agresywny wobec samochodów sąsiadów. Usłyszał zarzut  przestępstwa  uszkodzenia mienia, gdzie czyn miał  charakter chuligański.  

Info i zdjęcia KWP

samochod2

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności