Pedofil został zatrzymany w Krakowie

Trzy dni temu dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców Krakowa funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji IV w Krakowie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o pedofilię.

Historia miała swój początek w ubiegłym tygodniu. Mieszkający w Krakowie mężczyzna, przeglądając strony internetowe, natrafił na artykuł przedstawiający okoliczności zatrzymania pedofila. Krakowianin postanowił przygotować prowokację podobną do opisanej. Na czacie jednego z portali internetowych zarejestrował się pod nickiem „Magda 14”. Na odzew nie musiał długo czekać.  Zaczepił go 33-letni mężczyzna podający się za „Krzyśka”. Na początku osoby prowadziły rozmowy za pośrednictwem czatu, później zaczęły korzystać z wiadomości sms.

W trakcie tych konwersacji „Magda” wielokrotnie podkreślała, że ma 14 lat. Ta informacja nie przeszkodziła „Krzyśkowi” w coraz częstszym poruszaniu tematów erotycznych. Mężczyzna zaczął również wysyłać „nastolatce” zdjęcia swoich genitaliów.  Ostatecznie „Krzysiek” namówił „Magdę”  na osobiste spotkanie, podczas którego miało dojść do stosunku seksualnego pomiędzy nimi. 

Mężczyzna obiecał zabrać ze sobą wino oraz prezerwatywy. Po ustaleniu czasu i miejsca, krakowianin poinformował o całej sytuacji funkcjonariuszy z Komisariatu Policji IV w Krakowie. Policjanci potraktowali zgłoszenie bardzo poważnie. W miejscu schadzki przygotowali zasadzkę w którą wpadł 33-letni mieszkaniec jednej z podkrakowskich miejscowości.  Na widok policjantów mężczyzna próbował ucieczki, jednakże stanowcza i profesjonalna postawa funkcjonariuszy doprowadziła do jego natychmiastowego zatrzymania. Sprawca miał przy sobie m.in. wspomniane wino, korkociąg, oraz prezerwatywy.

Podejrzany usłyszał trzy zarzuty: usiłowania obcowania płciowego, prezentowania treści pornograficznych, oraz  składania za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej  propozycji obcowania płciowego małoletniemu poniżej lat 15. Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci: dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju, zakazu wydania paszportu, zakazu zbliżania oraz kontaktowania się z małoletnimi poniżej lat 15, a także zakazu przebywania w miejscach gromadzenia się małoletnich poniżej lat 15.

Mężczyźnie  grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Info KWP

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności