Kobieta próbowała sterroryzować pracowników apteki szczotką do włosów

Policjanci z III Komisariatu Policji w  Krakowie zatrzymali 38-letnią kobietę, która próbowała dokonać rozboju w dwóch aptekach. Dzięki szybkiej reakcji policjantów – kilkanaście minut później została zatrzymana.

Wczoraj w godzinach popołudniowych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie od pracowników dwóch sąsiadujących aptek, że kilka minut temu próbowano tam dokonać rozboju. Na podstawie zebranych przez policjantów z III Komisariatu Policji – informacji, ustalono, że sprawcą napadu jest kobieta. Podczas zdarzenia była zamaskowana – twarz i rękę zakryła chustą, z pod której wystawała lufa, przypominająca swoim wyglądem broń. Sprawczyni krzyczała, że to napad i zażądała od pracowników wydania leków. Gdy przestraszeni pracownicy wszczęli alarm –napastnik wybiegł z apteki.

Następnie zatrzymana kobieta postanowiła zrealizować swój przestępczy plan w innej placówce. Tam schemat jej działania był taki sam jak poprzednio – najpierw sterroryzowała pracowników i ponownie  zażądała wydania leków. Przestraszona stanowczą reakcją personelu i wezwaniem policji – uciekła z apteki. Szybkie działanie funkcjonariuszy z pracownikami aptek pozwoliło na sporządzenie rysopisu kobiety, na podstawie którego wytypowano potencjalną sprawczynię.

Okazała się nią być 38-letnia mieszkanka pobliskiego osiedla. Gdy policjanci udali się pod ustalony adres i zadzwonili domofonem do drzwi– ku zdziwieniu policjantów w głośniku usłyszeli głos małego dziecka, które powiedziało, że zostało samo w mieszkaniu gdyż jego mama poszła do lekarza.

Funkcjonariusze poczekali pod klatką schodową na jego matkę. Kilka minut później kobieta pojawiła się w mieszkaniu. Przyznała się do próby dwóch rozbojów. 38-latka miała przy sobie szal, którym zakrył twarz i szczotkę do włosów, która posłużyła jej jako imitacja broni.

Dzisiaj została doprowadzona do prokuratury gdzie usłyszała zarzuty usiłowania rozboju, za który grozi do 12 lat więzienia.

Kobieta chciała sprzedać własne dziecko za 2 tys złotych

 

info KWP

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności