Finisaż wystawy „Znalezione” + koncert

W myśl powiedzenia „wszystko co dobre szybko się kończy”, zapraszamy na finisaż ekspozycji sztuki streetartowca z Poznania. Celem Noriakiego było zrobienie wystawy z materiałów znalezionych na ulicach miasta. Artysta po raz pierwszy podjął się takiego wyzwania, jest to równocześnie jego debiut wystawienniczy w Krakowie.

Noriaki od kilku lat podbija serca fanów za sprawą charakterystycznej postaci – Watchera, obserwatora miasta – nazywanego też Panem Peryskopem (od długiej szyi zakończonej jednym okiem). Obecnie jego sztuka wykracza daleko poza granice Polski. Artysta ma za sobą kilka wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Street art jest tylko częścią tego czym się zajmuje, choć głównie fascynacja sztuką uliczną przyczyniła się do powstania prezentowanych w BALu prac.

Finisaż będzie okazją by po raz ostatni, zobaczyć prace Noriakiego, ale premierowo! usłyszymy album „Kaleidoscope”, dzieło muzyka z wytwórni Karoryfer Lecolds.
Astral Balloon inspiruje się filmami sci-fi, komiksami, kreskówkami, grami komputerowymi, zabawkami, obrazami. Na wydanej miesiąc temu płycie (premiera 3 listopada) znajdziemy roboty, które pomagały Samurajowi Jackowi, przeżyjemy śmierć Pris Stratton z Blade Runnera, uratujemy przyjaciół z Bombermanem, poznamy bliżej BMO z Adventure Time, przejdziemy na druga stronę wraz z ekipą ze Stranger Things. Może przeżyjemy wiele innych tripów…?
Wieczór będzie okazją do nabycia płyt oraz zakupu dzieł Noriakiego.

9 grudnia od godz. 18:00. 

BAL, ul. Ślusarska 9, Kraków.

Wstęp wolny.

 

LINKI:
finisaż https://www.facebook.com/events/1227662780605263/
Noriaki https://www.facebook.com/Noriaki-344964722199806/
Astral Balloon https://www.facebook.com/astralballoon/?fref=ts
materiały: Natalia Świątek

2

 

 

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności