ABC prawa spadkowego. Spotkania z Temidą w Dworku

Powszechnie wiadomo, że nieznajomość prawa szkodzi. W cyklu „Spotkania z Temidą” organizowanym w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, eksperci podpowiedzą jak uniknąć pułapek związanych z poruszaniem się w meandrach przepisów. W piątek, 25 listopada przybliżą zagadnienia prawne związane  z testamentami i spadkami w polskim prawie. Sala Kominkowa, ul. Papiernicza 2, godz. 17.00.  Wstęp wolny.

„Testamenty i spadki czyli co powinny zrobić dla wnuczka dziadki” – pod takim hasłem eksperci przekażą uczestnikom spotkania kompendium wiedzy z zakresu prawa spadkowego.

Temat poważny i trudny, ale przedstawiony będzie w lekki i humorystyczny sposób tak, by łatwo było przyswoić wiedzę. W tym celu organizatorzy posłużą się bajką satyryczną „O babci i dziadku i ich wielkim spadku”.

Całość umili występ duetu smyczkowego  PerDuo.

Partnerem cyklu jest Kancelaria Prawna „Egilex”.

Spotkania z Temidą to organizowany przez Dworek Białoprądnicki projekt składający się z dwóch elementów. Pierwszym z nich są comiesięczne spotkania z ekspertami dotyczące wybranych zagadnień prawnych. Październikowe spotkanie dotyczyło przemocy wobec kobiet, a gościem specjalnym wydarzenia była Ewa Kuklińska.

Drugim elementem projektu jest darmowy Punkt Porad Prawnych w Dworku
Białoprądnickim działający w każdy piątek, w godz. 12.00 – 16.00.   Dyżurują w nim eksperci oferując mieszkańcom pomoc w zakresie prawa cywilnego, karnego i administracyjnego.
Z porad mogą korzystać osoby pełnoletnie, posiadające zdolność do czynności prawnych, mieszkające na terenie Krakowa i powiatu krakowskiego. Zakres porad obejmuje: prawo cywilne (prawo rodzinne, prawo pracy, prawo konsumenckie, prawo spadkowe, prawo zobowiązań), prawo karne, prawo administracyjne.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności