20 listopada, IKEA zamieni się w wielki plac zabaw!

W ramach Dnia Zabawy we wnętrzach IKEA Kraków pojawią się specjalne stacje z łamigłówkami. Każdy z graczy otrzyma mapkę ze wskazówkami, gdzie znajdują się punkty. Trzeba będzie je zlokalizować i stawiać czoła kolejnym zagadkom, nawiązującym do kampanii „Zabawa to poważna sprawa”. Niektóre zadania wymagają spostrzegawczości i abstrakcyjnego myślenia, inne wykazania się zręcznością i refleksem.

Dodatkowo uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w turnieju planszówek i zagrać po raz pierwszy w grę edukacyjną „Dom Przyjazny dla Planety”. Stworzona specjalnie na tę okazję gra uczy, że dbałość o  planetę zaczyna się w domu, a każde nawet najdrobniejsze i z pozoru błahe codzienne czynności, jak np. wyłączanie telewizora, mogą mieć pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Zabawa to poważna sprawa
Projekt „Zabawa to poważna sprawa” skupia się na promowaniu i zapewnieniu dzieciom prawa do zabawy i rozwoju. W czasie trwania kampanii, między 20 listopada a 24 grudnia 2016, IKEA Foundation przekaże 1 euro ze sprzedaży każdej zabawki lub książeczki dla dzieci na rzecz projektów realizowanych w najbiedniejszych regionach świata, a wspierających rozwój najmłodszych poprzez zabawę i edukację. Wśród organizacji współpracujących z IKEA Foundation są UNICEF, War Child, Room to Read, Handicap International, Special Olympics i Save The Children.

Podaruj chorym dzieciom zabawkę lub pluszaka
W Krakowie akcja ma również wymiar lokalny. Towarzyszy jej zbiórka pluszaków i zabawek dla małych pacjentów. Pluszaki IKEA już po raz czwarty z rzędu trafią do dzieci przewożonych karetkami Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. W tym roku przekazywać można też zakupione w IKEA zabawki, maluchom będących pod opieką Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika – Instytucji Województwa Małopolskiego. Wystarczy wrzucić je do specjalnych pojemników za linią kas. Do zebranych w ten sposób pluszaków i zabawek, IKEA Kraków dołoży dodatkowe 1 000 sztuk.

Wszystkie atrakcje odbywają w niedzielę, 20 listopada, w godzinach otwarcia IKEA Kraków. W wydarzeniu uczestniczyć może każdy, niezależnie do wieku. Nie wymagana jest wcześniejsza rejestracja, obowiązują natomiast zapisy na turniej gry planszowej. I etap turnieju odbędzie się 20 listopada we wszystkich sklepach IKEA w Polsce. Zwycięzcy rozgrywek zmierzą się 27 listopada podczas wielkiego finału w Kuchni Spotkań IKEA w Warszawie. Osoby, które nie będą brały udziału w części konkursowej turnieju, a jedynie planują zagrać rekreacyjnie, nie muszą dokonywać rejestracji wcześniej. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się pod adresem https://www.ikeafamily.eu/lp/turniej

Osoby, które prawidłowo rozwiążą wszystkie zadania w grze sklepowej, nagrodzone zostaną pluszakami w kształcie serc. Na najlepszych uczestników turnieju gier planszowych czekają gry „Dom Przyjazny Dla Planety” oraz bony zakupowe.

info: Materiały prasowe

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności