Wyjątkowość zwyczajności – Wernisaż

Wyjątkowość zwyczajności – Wernisaż

W pozornie zwykłej codzienności kryją się rzeczy niezwykłe. Przekona Was o tym Tatiana Tokarczuk – malarka, której wystawa pt. „H₂O i wyjątkowość zwyczajności” zagości W Dworku Białoprądnickim od 21 października. Wernisaż z udziałem artystki odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.00 w Galerii Zajazd (ul. Białoprądnicka 3). Wstęp wolny.

Wystawa prezentować będzie prace poświęcone różnorodności wody w naszym otoczeniu. Mgła, kropelki rosy, kałuże, potoki, rzeki, morza… na pierwszy rzut oka autorka prowadzi odbiorcę ścieżkami codzienności, ale na każdym kroku ukazuje wyjątkowe piękno tego żywiołu i zaprasza do chwili refleksji nad obecnością wody w naszym otoczeniu.

 

Tatiana Tokarczuk

Architekt krajobrazu, wykładowca, tłumacz. Maluje i rysuje od dziecka, co zdecydowało
o wyborze zawodu architekta i w trakcie studiów sprecyzowało ścisłe zainteresowanie architekturą krajobrazu. W chwili obecnej wykłada na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Tworzy przeważnie w technice akwareli i pasteli suchej/olejnej. Jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Pienińskich i wielickiego Art-Klubu.

Prace Tatiany Tokarczuk można było oglądać podczas wielu wystaw zbiorowych oraz indywidualnych, m.in. w Krościenku nad Dunajcem, Wieliczce, Szczawnicy w Muzeum Ogrodu Botanicznego w Krakowie oraz na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności