
Po koniec ubiegłego tygodnia, około godz. 3 nad ranem, policyjni wywiadowcy zatrzymali młodego człowieka na os. Azory. Okazało się, że chwilę wcześniej włamał się do kiosku ruchu na tym osiedlu kradnąc stamtąd papierosy o wartości około 4 tys. złotych. Policjanci ustalili, że sprawca wszedł do wnętrza kiosku poprzez wyważenie okna. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione kartony z papierosami.
32-latek mieszkający w Nowej Hucie niedawno opuścił zakład karny gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. W tym momencie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem w tzw. multirecydywie. Może mu grozić do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany.
Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Krakowie prowadzący tę sprawę podejrzewają, że mężczyzna jest także sprawcą włamań do innych kiosków oraz obiektów handlowych w Krakowie, dlatego też będą analizować pozostałe przypadki.