Wielkie golenie w Krakowie

Wielkie golenie w Krakowie

21 października, punktualnie o godz. 18:00, w Galerii Bronowice odbędzie się wielkie, publiczne, jednoczesne golenie mężczyzn. Panowie, wyposażeni w maszynki i pianki, zrzucą zarost i zaczną zapuszczanie wąsów, symbolu akcji Movember, związanej z profilaktyką raka.

Dlaczego wąsy?

Wąsy mają prowokować otoczenie i znajomych do dyskusji na temat męskich nowotworów – jąder i prostaty, by uświadamiać panom, chłopcom ale też paniom, jak ważne są regularne badania i dbanie o stan zdrowia. Organizatorzy akcji postanowili w niestandardowy sposób zachęcić mężczyzn do zadbania o swoje zdrowie – i profilaktykę. Wydarzenie, które 21 października odbędzie się w Galerii Bronowice, to zaledwie wstęp do listopadowej akcji Movember – wtedy panowie będą mogli skorzystać z badań i porozmawiać ze specjalistami.

Przełamywanie Tabu

– Rak jąder i rak prostaty to nie potwory z filmowych horrorów. Rak jądra dotyka głównie mężczyzn między 14. a 34. rokiem życia. Rak prostaty – już po 45. roku życia. I chociaż nowotwory są najczęstszą przyczyną śmierci mężczyzn w Polsce, to mówienie o nich – a zwłaszcza o tych atakujących okolice intymne – jest tabu – mówi Jakub Kajdaniuk, organizator akcji.

Dlatego, by przełamywać bariery, organizowana jest Akcja Movember. 21 października każdy mężczyzna może przyjść do Galerii Bronowice, i – wspólnie z pozostałymi – o 18.00, ogolić zarost i zacząć zapuszczać wąsy na listopad. Wąs, od samego początku istnienia akcji, jest symbolem przełamywania tabu, prowokowania do dyskusji na temat męskiego zdrowia. Wszystkie akcesoria, niezbędne do ogolenia się, będą dostępne na miejscu. Będzie też możliwość skorzystania z usług profesjonalnych Barberów z Gentleman Barber Kraków – na chętnych będą czekać już od 15.00.

info: mat prasowe

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności