Wernisaż grafiki Ewy Maleńczuk

Wernisaż grafiki Ewy Maleńczuk

Dworek Białoprądnicki zaprasza na pasjonujące odkrywanie tajemnic bieli i czerni : wystawę prezentującą  kilkadziesiąt grafik autorstwa Ewy Maleńczuk. Wernisaż z udziałem artystki odbędzie się 3 listopada o godz.  20.00 w Sali Złotej ( ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.  Mile widziane czarno – białe stroje!

reklama

Prace artystki to pasjonujące opowieści o intymnym świecie i jednocześnie wyrafinowana gra z wyobraźnią widza. Istotna wartość tej twórczości to niczym nieskrępowana fantazja. Tytuł idealnie oddaje klimat i stylistykę prac. Ewa Maleńczuk swobodnie posługuje się konwencjami nowoczesnej sztuki. Inspiracje czerpie ze sztuki surrealistycznej, etnicznej, poezji i współczesnej muzyki. 

reklama

Większość jej obrazów układa się w cykle, które tworzą równoległe w stosunku do siebie rzeczywistości, przeniknięte czasem,  poetyckim nastrojem, a czasem dramatyczną ekspresją. W obrazach artystki mistyczne przedmioty, dziwne postaci o paranormalnych zdolnościach, niewyjaśnione zjawiska przeplatają się z groteską i komedią.

Twórczość Ewy Maleńczuk to niewątpliwie manifestacja sprzeciwu wobec estetyki współczesnej kultury konsumpcyjnej atakującej widza kakofonią barw i błahych tematów.  

Jedno jest pewne: obrazy te  nie pozwalają na obojętny odbiór i zmuszają do zamyślenia. Artystka oprócz malarstwa zajmuje się scenografią i projektowaniem okładek płyt  CD m.in. dla zespołów PUDELSI,HOMO TWIST.

Wydarzenie uświetni koncert zespołu SOKÓŁ ORKESTAR.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności