Sprawdź się przed 3. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim!

Sprawdź się przed 3. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim!

Wszystkich zawodników planujących 16 października wystartować w 3. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim oraz skompletować Królewską Triadę Biegową 2016 zachęcamy do sprawdzenia formy podczas Testu Coopera, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Wraz z trenerami z klubu AZS AWF Kraków Masters zapraszamy także na niedzielne śniadanie biegowe.

 

8.10.2016 (sobota) godz. 9.20-15.00 – stadion AWF Kraków

Tylko 12 minut i możecie określić swoje HR max /maksymalne tętno/. To bardzo pomocny wskaźnik w planowaniu każdego startu. Dystans jaki przebiegniecie w czasie Testu Coopera pozwoli Wam z dużym prawdopodobieństwem określić tzw. „średnie tempo” – czyli tempo z jakim jesteście w stanie przebiec półmaraton. Musicie tylko wykazać odrobinę silnej woli i ten sprawdzian przebiec na tzw. maksa.

Warto dodatkowo wyposażyć się w monitor pracy serca, tzw. sport tester. Dane z monitora pomogą doświadczonemu trenerowi doradzić Wam w kwestiach dobrania tempa i tętna z jakim powinniście przebiec półmaraton.

Dystans  jaki przebiegniecie oraz tętno maksymalne to dane, które z dużym prawdopodobieństwem warunkują  tempo z jakim powinniście  spróbować przebiec pierwsze 15 km w czasie 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Źle dobrana początkowa prędkość to albo kłopoty w drugiej części dystansu lub za duża starta, by to nadgonić. Dopiero po 15. kilometrze zachęcamy do powalczenia o więcej, a będzie dobrze. Ostanie 6 km biegniemy z maksymalnym zaangażowaniem. Bo to jest sport!

Zapraszamy również na oficjalne wydarzenie na Facebooku: Jesienny Test Coopera 2016.

Śniadanie biegowe

9.10.2016  (niedziela), godz. 9.00  – Park Lotników Polskich obok TAURON Areny Kraków

Na pętli w Parku Lotników Polskich możecie praktycznie testować teorię z Testu Coopera.  Po rozgrzewce, proponujemy przebiec założonym tempem 2 x 4 km. Jeśli nie sprawi Wam to większych problemów, to za tydzień możecie przez pierwsze 15 km biegu biec z taką prędkością.

Ten trening to szansa by zweryfikować założenia z testu. ZAPRASZAMY!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności