Rzedstawiciele największych europejskich aren w Krakowie

Rzedstawiciele największych europejskich aren w Krakowie

Dyskusja dotycząca organizacji koncertów największych światowych gwiazd oraz rozwoju nowego rynku eventów jakim są m.in. wydarzenia związane z e-sportem, prezentacja działalności wybranych hal widowiskowo-sportowych i dyskusja o planach stowarzyszenia na rok 2017 – to część tematów poruszanych podczas spotkania przedstawicieli obiektów zrzeszonych w European Arenas Association, które w czwartek (27 października) odbyło się w TAURON Arenie Kraków.

European Arenas Association zrzesza 34 wiodące areny europejskie z 21 krajów. TAURON Arena Kraków, zarządzana przez Agencję Rozwoju Miasta S.A., jako jedyna hala w Polsce jest członkiem tego stowarzyszenia (od czerwca 2015 r.). Oprócz krakowskiej hali na liście członków są m.in. The O2 London, Hartwall Areena (Helsinki), Malmo Arena, Genting Arena (Birmingham), Rotterdam Ahoy, The SSE Arena (Londyn), Mercedes Benz Arena (Berlin), O2 Arena (Praga) i Arena Zagreb.

Bezcenna wymiana doświadczeń

– Przyjęcie TAURON Areny Kraków do EAA było dla nas ogromnym wyróżnieniem. Cieszymy się z tego, że dołączyliśmy do grona największych i najnowocześniejszych obiektów w Europie oraz, że nasze osiągnięcia zostały przez Państwa docenione już w rok od pierwszego wydarzenia w arenie – mówił podczas spotkania Andrzej Kulig Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta. – Dzięki członkostwu w EAA zyskaliśmy bezcenną szansę na wymianę doświadczeń i wzmocnienie naszej pozycji w rozmowach z organizatorami kolejnych wydarzeń – dodał.

Andrzej Kulig przypomniał również, że TAURON Arena Kraków bardzo szybko osiągnęła pozycję lidera na rynku obiektów widowiskowo-sportowych w naszym kraju; gromadzi największą publiczność (do tej pory w wydarzeniach organizowanych w hali wzięło udział ponad 1,5 mln osób). W TAURON Arenie Kraków organizowane są największe imprezy sportowe o międzynarodowej randze i koncerty największe gwiazdy muzyczne. – Współpracujemy z największymi organizatorami imprez, jesteśmy doceniani za możliwości organizacyjne jakie daje nasz obiekt oraz, co dla nas jest bardzo ważne, za wyjątkową atmosferę, która panuje tutaj podczas wydarzeń – podkreślał.

– Nasza współpraca z TAURON Areną Kraków, choć trwa od niedawna, bardzo dobrze się układa i jestem przekonany, że tak będzie nadal – powiedział Peter van der Veer, Członek zarządu EAA. – TAURON Arena Kraków to piękny obiekt, który, gdy widzi się go pierwszy raz, robi ogromne wrażenie. Jestem dumny, że należy do naszego stowarzyszenia – dodał.

Wśród gości, którzy wzięli udział w spotkaniu byli m.in. John Langford, Karen Martensson, Francesca Battistoni i Nancy Skipper (Członkowie Zarządu EAA) oraz Tony Duncan z Live Nation, które organizuje koncerty największych światowych gwiazd w arenach na całym świecie.

Najwyższe standardy

European Arenas Association zostało założone ponad 20 lat temu. Głównym celem stowarzyszenia jest propagowanie najwyższych standardów i stałe podnoszenie poziomu obsługi klientów korzystających z aren (zarówno organizatorów wydarzeń jak i ich uczestników). Priorytetem dla członków EAA jest bezpieczeństwo gości oraz ich zadowolenie z udziału w wydarzeniach. Członkowie stowarzyszenia spotykają się dwa razy do roku by uczestniczyć w specjalnych panelach dyskusyjnych i wykładach prezentujących nowe trendy i technologie, a przede wszystkim by wymieniać się doświadczeniami dotyczącymi funkcjonowania obiektów oraz metodami zarządzania nimi. Podczas tych spotkań organizatorzy i producenci przedstawiają również swoje nowe projekty.

Spotkania organizowane są w poszczególnych obiektach, po to aby członkowie stowarzyszenia mogli poznać każdy z nich. Raz w miesiącu wszyscy członkowie uczestniczą także w telekonferencji w celu omówienia bieżących tematów.

Dodatkowe informacje o EAA są dostępne na stronie: www.europeanarenas.com

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności