Prądnik Czerwony: wiemy, które projekty zostaną zrealizowane i kto dostanie 3 tys zł

Prądnik Czerwony: wiemy, które projekty zostaną zrealizowane i kto dostanie 3 tys zł

Za nami pierwsza edycja akcji #DobreSasiedztwo. Głosami internautów wybrano trzy projekty: „Ferie z Prądniczanką”, „Dla juniora i seniora” oraz „Aktywni pokoleniowo II”. Autorzy otrzymają po 3 tys. zł na ich realizację.

Przypomnijmy, w okresie dwóch tygodni instytucje działające w obrębie dzielnicy Prądnik Czerwony w Krakowie mogły zgłaszać propozycje zmian, możliwych do wprowadzenia       w ich najbliższej okolicy. W trakcie trwania konkursu nadesłano 10 projektów, które łącznie zebrały blisko 18 tys. głosów internautów. – Cieszymy się, że projekt spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. To wyraźny sygnał, że jest w nas chęć do działania na rzecz najbliższej okolicy – tłumaczy Andrzej Miś, rzecznik prasowy Budimeksu Nieruchomości.

O całej akcji pisaliśmy tutaj 

Wśród nagrodzonych projektów znalazły się:

  1. „Ferie z Prądniczanką” – zajęcia sportowe, gry i zabawy rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.
  2. „Dla juniora i seniora” – cykl spotkań sąsiedzkich, dzięki którym będzie możliwa integracja zarówno międzypokoleniowa, jak i sąsiedzka. Dla uczestników zostaną zorganizowane zajęcia ogólnorozwojowe. W planie m.in.: nauka tańca, zumba, gimnastyka, joga oraz ćwiczenia profilaktyczne na zdrowy kręgosłup.
  3. „Aktywni pokoleniowo II” – cykl warsztatów dla dorosłych, które poprzez grupową, ale i indywidualną pracę z trenerem, wesprą w powrocie na rynek pracy. Zajęcia mają pomóc w określeniu celów zawodowych, rodzinnych oraz sposobu ich realizacji.

Autorzy zwycięskich projektów podpiszą umowę z organizatorem konkursu, w której zostaną określone warunki realizacji projektu.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności