Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

Będący po służbie funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie  jadąc swoim prywatnym samochodem, zauważył na jednej z ulic w centrum miasta bardzo dziwnie zachowującego się kierowcę samochodu osobowego.

reklama

Mężczyzna stwarzał realne zagrożenie na drodze wykonując nagłe, niesygnalizowane manewry, oraz wymuszając pierwszeństwo na innych uczestnikach ruchu. Policjant podejrzewając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających natychmiast podął działanie.

reklama

Policjant zajechał drogę kierującemu, zmuszając go do zatrzymania. Jak się okazało za kierownicą siedział 20-letni obywatel Ukrainy, natomiast w kabinie czuć było wyraźny zapach alkoholu. Mężczyzna, gdy dowiedział się że ma do czynienia z funkcjonariuszem Policji, stał się bardzo agresywny.

Pomimo wydawanych poleceń nie chciał opuścić pojazdu oraz zaczął szarpać policjanta, który dzięki swojemu doskonałemu wyszkoleniu bez problemu obezwładnił agresora. Na miejsce zdarzenia przybyli wezwani policjanci umundurowani ze Sztabu  Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu wyszło na jaw że 20-latek miał w organizmie ponad 2 promile. Teraz grozi mu kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. 

 

KWP

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności