Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali nieletniego sprawcę rozboju

Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali nieletniego sprawcę rozboju

Wczoraj policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie otrzymali zgłoszenie o rozboju. Według zebranych materiałów do przestępstwa miało dojść początkiem sierpnia w Podgórzu. W jednym z mieszkań obywała się impreza towarzyska. Wśród bawiących się osób znalazł się również poszkodowany 17-latek. Podczas trwania spotkania, nagle ktoś z imprezowiczów uszkodził drzwi wejściowe do mieszkania. Podejrzenie padło na 17-latka.

reklama

Oskarżony chłopak postanowił przeprowadzić zbiórkę pieniędzy, aby pokryć koszty naprawy. Składka nie cieszyła się dużym zainteresowaniem, w związku z czym chłopak zebrał zaledwie 30 złotych – których nie przekazał organizatorowi imprezy. Wczoraj z 17-latkiem skontaktował się kolega, którego drzwi zostały zniszczone. Zaproponował spotkanie, podczas którego doszło do pobicia. Organizator imprezy, gdy tylko zobaczył 17-latka – zaatakował go. Zabrał mu portfel, w którym chłopak miał gotówkę oraz zażądał gotówki – rekompensaty za uszkodzenie drzwi w wysokości 750 złotych – jednocześnie wyznaczając termin spłaty długu. Napadnięty chłopak zgłosił się do komisariatu.

reklama

Policjanci błyskawicznie namierzyli, gdzie może znajdować się poszukiwany.  Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Podgórza. Chłopak miał przy sobie skradzione wcześniej pieniądze, które zostały odzyskane.

O jego dalszym losie zadecyduje Sąd dla Nieletnich.

KWP/ foto

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności