Pijany mężczyzna urządził sobie strzelanie z wiatrówki do puszek po piwie. W efekcie, przestrzelił szybę w mieszkaniu sąsiadki.

Najprawdopodobniej zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia usłyszy 59-letni mieszkaniec jednego z osiedli w Nowej Hucie, który strzelając z broni śrutowej trafił w okno jednego z  mieszkań. O zdarzeniu, policję poinformowała  córka właścicielki mieszkania, które zostało ostrzelane. 22-letnia kobieta była właśnie w jednym z pokojów, gdy usłyszała dźwięk pękającej szyby. Kiedy podeszła do okna zobaczyła, że w zewnętrznej szybie jest otwór .

Na miejsce został skierowany patrol  funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji KWP w Krakowie. Policjanci potwierdzili, że otwór w szybie  jest przestrzeliną.

Podczas penetracji okolicy funkcjonariusze  ujawnili dwóch  nietrzeźwych mężczyzn. Jeden z nich miał przy sobie broń śrutową.  Obaj wylegitymowani są mieszkańcami tego osiedla. Jak przyznali, tego dnia postanowili postrzelać sobie do puszek po piwie, które ustawili na jednym z murków.

Właściciel broni noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu policjanci przeprowadzili z nim czynności procesowe. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, jak trafił  w okno sąsiadki. Może mu grozić  do 3 lat pozbawienia wolności za narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo narażenia zdrowia lub życia ludzkiego.

Policjanci wyjaśniają również kwestię związaną z pozwoleniem na tego typu broń.  

Info KWP

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności