Dzień Otwarty z okazji Dnia Edukacji Narodowej z Van Gogh Alive

W imieniu organizatora wystawy Van Gogh Alive, mamy zaszczyt zaprosić na Dzień Otwarty dla Nauczycieli i Pedagogów z Van Gogh Alive, który odbędzie się 14 października br. o godzinie 15:00 w Budynku Zabytkowego Dworca Głównego w Krakowie. Spotkanie poprowadzi Ryszard Miłek, artysta malarz, historyk sztuki.

„Wystawa Van Gogh Alive jest znakomitym edukacyjnym przekazem i wnikliwą lekcją z historii sztuki. Przenikanie w świat sztuki van Gogha i kontemplacja jego niepowtarzalnego geniuszu jest możliwa dzięki tej wystawie. W przeskalowanych formatach dostrzegamy na wyciągnięcie dłoni, na czym polegał fenomen malarstwa Vincenta. Widzimy jak kładł farbę, jak łączył barwy w niepowtarzalne symfonie, dostrzegamy nerwowy, pełen napięcia i gorączki punkt pędzla. Czujemy, że Vincent van Gogh jest tutaj obecny całym sobą.”

 -Ryszard Miłek, artysta malarz, historyk sztuki

 Dzień Otwarty dla Nauczycieli i Pedagogów to świetna okazja, żeby zapoznać się ze specyfiką wystawy i jej ogromnymi walorami edukacyjnymi. Wystawa kładzie duży nacisk na edukację, przez co zachęca szkoły do przeniesienia wiedzy podręcznikowej w praktyczną naukę o twórczości artystycznej wielkiego mistrza malarstwa Vincenta van Gogha.  Innowacyjna forma wystawy pozwala w inspirujący sposób zapoznać się z całą twórczością artysty. Ponad 3 tysiące dzieł mistrza wyświetlanych w formie wielkoformatowych, tętniących kolorami obrazów. Każda powierzchnia galerii – ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga przemieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości mistrza. Poruszająca gra świateł i kolorów, intensywna paleta barw, nietypowe pociągnięcia pędzla czy charakterystyczna faktura obrazów oglądane z bliska oraz towarzysząca, nastrojowa muzyka pozwolą lepiej docenić kunsztowny styl malarski van Gogha.
.
Ryszard Miłek, artysta malarz, historyk sztuki, uprawia głównie malarstwo pastelowe, a także olej, akryl oraz rysunek. Przez wiele lat wykładał „sztukę” w szkołach wyższych a wcześniej w średnich i podstawowych. Współprowadził kultową Galerię „Cechowa” w Nowym Sączu. Jest autorem tekstów z zakresu krytyki artystycznej. Obecnie jest wice prezesem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Należy do Stowarzyszenia Artystyczno-Literackiego w Krakowie oraz jest członkiem ZPAP i honorowym członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Pastelistów NY. Ostatnio Galgiardi Gallery w Londynie która organizuje Światowe Biennale Sztuki w Londynie i międzynarodowe Biennale Sztuki w Chianciano umieściło Ryszarda Miłka na liście najlepszych pastelistów na świecie.
.

Ze względu na ogromne zainteresowanie oraz konieczność weryfikacji gości prosimy o wcześniejsze zapisy pod adresem: promocja@makroconcert.com bądź telefonicznie, pod numerem telefonu 510 026 437. W treści wiadomości prosimy o podanie danych kontaktowych: imienia i nazwiska, nr telefonu, nazwy i adresu szkoły oraz nauczanego przedmiotu. Na zgłoszenia czekamy do 12 października br.

Więcej informacji o wystawie na stronie www.vangoghalive.pl

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności