Candy Dulfer Show w Krakowie

Candy Dulfer Show w Krakowie

Holenderska saksofonistka CANDY DULFER przekracza granice nowym, nadchodzącym już w listopadzie albumem ‘’Together (is all we got)’’.

Wydawnictwo było inspirowane wszystkim co najlepsze w jazzie, disco, soulu, nurtach dance i r&b, ale jest też współczesną interpretacją tego, co dzieje się w muzyce i na świecie. Candy stworzyła bardzo osobistą i unikalną mieszankę gatunków oraz wpływów muzycznych, które łączy jej niepowtarzalny styl, prezentujący wszechstronność artystki.

Trudno uwierzyć, że minęło już ponad 26 lat odkąd Candy Dulfer zyskała sławę za sprawą  głośnej współpracy z Dave’m Stewartem (światowy przebój ‘’Lily was here’’) i oczywiście z legendarnym Prince’m! Jego żartobliwa rekomendacja (When I want sax, I call Candy) w teledysku do utworu ‘’Partyman’’ sprawiła, że świat zaniemówił z wrażenia, gdy ujrzał młodą, czarującą i utalentowaną saksofonistkę u jego boku.  Ich współpraca była kontynuowana przez lata i bogata w liczne sesje nagraniowe, występy telewizyjne i te podczas gal konkursowych (także na rozdaniu Grammy Awards), trasy koncertowe dookoła globu, występy Candy w zespole towarzyszącym Prince’owi – NGB, jako jego stały członek.

Candy ma szczęście do pracy – zarówno w studiu i na scenie – z największymi, a są to m.in. Van Morrison, Maceo Parker, Sheila E., Mavis Staples, Lionel Richie, Beyoncé, Pink Floyd, Chaka Khan, Aretha Franklin.
Pomimo wielu głośnych kolaboracji, Candy skupia się na karierze solowej, począwszy od tego, gdy jako 13-latka wraz ze swoim zespołem ruszyła w światowe tournee.

Jej pierwszy solowy album ‘’Saxuality’’ przyniósł nominację do Grammy i sprzedaż się ok. 2,5 miliona krążków! Kilkukrotnie był numerem 1 na amerykańskich listach sprzedaży.

Pomiędzy licznymi trasami koncertowymi, Candy ciągle udaje się  występować z holenderską żeńską grupą Ladies of Soul na ich wyprzedawanych koncertach, w salach wielkich jak Amsterdam Ziggo Dome. Saksofonistka jest głównym muzykiem Jazz Cruises w USA i Europie, ambasadorką holenderskiej ALS Foundation, pracuje też nad autobiografią, którą planuje wydać wiosną przyszłego roku.

Nie ma znaczenia czy Candy z zespołem występują na największych festiwalach świata, czy w kameralnym klubie jazzowym gdzieś za rokiem w Amsterdamie, ponieważ fani wiedzą, że jej show jest zawsze najgorętszą propozycją w mieście! 

Złap ją i jej nowy zespół na trasie w Europie, Azji i USA! Daty można znaleźć na jej stronie internetowej www.candydulfer.nl

Poszukaj nowego albumu Candy ‘’TOGETHER’’ w sklepach w listopadzie 2016!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności