Biegowy weekend pełen atrakcji

Biegowy weekend pełen atrakcji

W związku z  organizacją 3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski w Krakowie przygotowano wiele atrakcji!

Strefa PZU – Podziel się kilometrem

Zadaniem każdej osoby, która odwiedzi strefę „Podziel się kilometrem” będzie pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku, ergometrze lub rowerku. W tym roku PZU uruchomiło dodatkowo strefę dziecięcą z urządzeniami dla najmłodszych (dziecięce bieżnie, rowerki, trampoliny). Dzięki temu, akcja jest przystosowana dla całych rodzin, które wspólnie mogą zbierać środki na charytatywny cel. Za każdy przebiegnięty kilometr podczas 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego PZU przeznaczy 10 złotych na fundację SOS Wioski Dziecięce.

Atrakcje CARREFOUR

Zapraszamy rodziny z dziećmi do zabawy razem z firmą Carrefour Polska. W najbliższy weekend na stoisku w TAURON Arenie Kraków firma zorganizuje m.in.: mini strefę z golfem i bulami, quiz na temat zdrowego żywienia z nagrodami, refleksomierz, strefę malucha z piramidą zdrowego żywienia i malowankami.

Stoisko Carrefour będzie otwarte:
14 października (piątek): 11:00-20:00 
15 października (sobota): 9:00-19:00
16 października (niedziela): 8:00-13:00

Lekkoatletyka dla każdego

Miasteczko Lekkoatletyka dla każdego to wspaniała sportowa zabawa dla dzieci. Zajęcia sportowe z AZS AWF Kraków obejmują aż 6 stacji:

1. Wyścig płotkarsko-sprinterski,
2. Skok o tyczce,
3. Wyścig sprawnościowy,
4. Rzut Vortexem do celu (ścianka rzutowa),
5. Rzut oszczepem (turbo oszczep),
6. Bieg sztafetowy dla rodzin.
Z atrakcji będzie można skorzystać 15 października (sobota) w godz. 10:00-18.00 i 16 października (niedziela) w godz. 9.00 -14.00 w TAURON Arenie Kraków.

Przedszkole dla najmłodszych

16 października (niedziela) od 9:00 do 14:00 Sklep Animatora i Momi Klub zorganizują w TAURON Arenie Kraków przedszkole dla najmłodszych. Wśród atrakcji m.in. zabawy z chustą animacyjną, tunele animacyjne, przebrania, balony, farby, w tym farby do malowania twarzy, sprzęt cyrkowy i wiele innych atrakcji!

Darmowy lot balonem

Dla uczestników 3. PZU Cracovia Maraton Królewski przewidziana została dodatkowa atrakcja organizowana przez Wojskowy Klub Sportowy Wawel: darmowy lot balonem! Zapraszamy w niedzielę, 16 października, od 12.00 do 17.00 przed TAURON Areną Kraków, od strony Parku Lotników Polskich. Ponadto, organizowane będą mini biegi dla dzieci, gry i zabawy sportowe.

Autobus ZIKO

Mówi się, że sport to zdrowie, ale nie oznacza to, że aktywność fizyczna zwalnia nas z konieczności wykonywania regularnych badań. Dlatego też w czasie trwania 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego Fundacja ZIKO dla zdrowia serdecznie zaprasza wszystkich uczestników oraz osoby im towarzyszące na szereg bezpłatnych badań i konsultacji. 16 października (niedziela) w godz. 10:00-17:00 przed TAURON Areną Kraków będzie stał specjalnie oznakowany autobus jeżdżący po całej Polsce w ramach akcji Mobilny Miesiąc Zdrowia, w którym będzie można poddać się następującym badaniom: pomiarowi cukru i ciśnienia, badaniu skóry twarzy, pomiarowi BMI, tkanki tłuszczowej, instruktażowi mycia ząbków, dermokonsultacjom i wysłuchać innych porad zdrowotnych.

Przy autobusie będzie stał namiot ortopedyczny, w którym odbywać się będą: konsultacje z ortopedą z ewentualnym badaniem USG, badanie składu ciała, masaż, konsultacje z fizjoterapeutą. Będzie tam również serwowana rozgrzewającą kawa.

Natomiast w TAURON Arenie Kraków znajdziecie stoisko Fundacji ZIKO z dermokonsultacjami, poradami zdrowotnymi, pomiarem ciśnienia i badanie włosów.

Afterparty

Po zakończeniu 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego zapraszamy na oficjalne podsumowanie imprez biegowych organizowanych w 2016 roku przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.  Spotykamy się przed TAURON Areną Kraków, od strony Parku Lotników Polskich.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności