Akcja „O włos od pomocy na PK” – dla dzieci po chemioterapii

Akcja „O włos od pomocy na PK” – dla dzieci po chemioterapii

Studenci Politechniki Krakowskiej organizują niezwykłą akcję zbiórki włosów na peruki dla dzieci po chemioterapii i poważnych operacjach. W ramach wydarzenia pod nazwą „O włos od pomocy”, 10 października najlepsi krakowscy styliści fryzur będą ścinać włosy uczestnikom akcji. Zgłoszeń dokonało już ponad 60 pań, wciąż można się zgłaszać.
Akcja adresowana jest zarówno do studentów uczelni, jak i mieszkańców Krakowa. Fryzjerzy są gotowi na przyjęcie nawet 100 długowłosych darczyńców.

 
– Utrata włosów to bardzo częsty skutek uboczny chemioterapii. Jest dla małych pacjentów niezwykle trudnym przeżyciem, powoduje dodatkowe obciążenie stresem. Ścinając włosy i oddając je w szczytnym celu można chociaż trochę rozproszyć smutek malucha. Podarowana peruka podnosi pewność siebie małego pacjenta i pomaga mu znosić trudy choroby – mówi Marlena Kubas, studentka Politechniki Krakowskiej, koordynatorka i uczestniczka akcji, organizowanej wspólnie z Fundacją Przyjaźni „WeGirls”. – Fundacja zajmuje się przygotowaniem peruk, które potem dzieci dostają za darmo. Rodziców wielu z nich nie byłoby stać na taki kilkutysięczny wydatek. Postanowiliśmy wesprzeć ten wspaniały pomysł i zorganizować wielką akcję ścinania i darowania włosów na Politechnice Krakowskiej – wyjaśnia studentka PK.

 
Akcja odbędzie się w budynku galerii „Gil” na kampusie Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24, w poniedziałek 10 października od godziny 9.00 do 17.00. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach czekać będzie 20 stylistów fryzur (w dwóch turach po dziesięciu fryzjerów) z kilkunastu znanych krakowskich salonów fryzjerskich.
Aby wszystko przebiegło sprawnie należy dokonać zgłoszenia online w formularzu na Google. Po rejestracji uczestnik otrzyma e-mail potwierdzający zgłoszenie z możliwością wyboru terminu przybycia.- Zaplanowaliśmy, że w ciągu godziny może zostać obsłużonych piętnaście osób. Styliści nie tylko zetną włosy, ale i także pomogą wybrać nową fryzurę – mówi Marlena Kubas. Sama zetnie włosy w parze z najmłodszą zgłoszonych uczestniczek akcji 10-letnią Martynką.
Studenci Politechniki Krakowskiej przygotowują akcję już od czerwca tego roku. Dodatkowo znaleźli i zachęcili do wsparcia akcji kilkunastu sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla uczestników.

 
To pierwsze tego typu wydarzenie na krakowskich, a być może nawet, polskich uczelniach.
Więcej: na profilu wydarzenia na Facebooku

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności