57 latek próbował wywołać fałszywy alarm w jednym z marketów budowlanych.

57 latek próbował wywołać fałszywy alarm w jednym z marketów budowlanych.

Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który próbował wywołać fałszywy alarm w jednym z marketów budowlanych.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych na terenie marketu budowlanego w Krakowie. Do jednego z pracowników sklepu podszedł mężczyzna i podał mu kartkę papieru z napisanym tekstem. Nim pracownik zorientował się, co jest na niej napisane – mężczyzna zniknął za regałami sklepu.  Z zamieszczonej na kartce informacji wynikało, że na terenie marketu znajduje się ładunek wybuchowy, który za kilka godzin wybuchnie. O sprawie została powiadomiona policja. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren sklepu, gdzie wraz z psami szkolonymi na wykrywanie ładunków i materiałów wybuchowych przeprowadzili sprawdzenie minersko-pirotechniczne. Zabezpieczono również monitoring, na podstawie którego sporządzono rysopis mężczyzny.

Kilkanaście minut później mężczyzna został zatrzymany. Okazał nim 57-letni mieszkaniec Krakowa. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna usłyszał zarzuty fałszywego zawiadomienia, za które grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci ustalają czy mężczyzna może mieć związek z innymi fałszywymi alarmami w centrach handlowych na terenie Krakowa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności