1 000 000 klient Energylandii! Oraz nowe atrakcje!

1 000 000 klient Energylandii! Oraz nowe atrakcje!

Największy Park Rozrywki w Polsce – Energylandia w Zatorze odwiedził milionowy (w tym roku) klient,  a w zasadzie cała rodzina z Dąbrowy Górniczej, która z tej okazji otrzymała rodzinny całoroczny bilet do Parku.

Tego dnia odbyła się także konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano plany inwestycyjne na 2017 r. oraz kolejne lata. Nadchodzący sezon zwiastuje pojawienie się aż 19 nowych atrakcji, wśród nich największy i najszybszy na świecie wodny Roller Coaster Speed Water. W 2018 Energylandia planuje wybudować potężnego mega coastera, który według badań będzie największą kolejką górską w Europie. Park stawia także na tematyzacje stref, oraz zwiększenie przepustowości, co przełoży się na zmniejszenie kolejek. Pomóc w tym ma budowa nowych czterech restauracji, wśród nich zlokalizowana nieopodal Roller Coastera Formuła 1 restauracja o tej samej nazwie.

Nowe aranżacje są zaplanowane tak by zmaksymalizować  poczucie komfortu i stworzyć możliwość swobodnego przepływu osób w całym parku, dlatego też w 2017 roku zaprezentowane będą dwie wioski tematyczne: szwajcarska oraz wikingów. Pojawi się także więcej zieleni, drzew, które zapewnią  naturalny cień, zainstalujemy systemy schładzania dla Gości oczekujących na atrakcje.

Wśród 19 nowych atrakcji, których spodziewać się można w 2017 roku należy wymienić:

 

Roller Coaster Boomerang firmy Vekoma – atrakcję familijną, która wywoła falę okrzyków oraz radości spowodowaną odpowiednią dawką adrenaliny.

Unikalny układ toru, dynamiczne zakręty, nagłe wzniesienia, perfekcyjna aranżacja i zawrotna prędkość dochodząca do 70 km/h będą niezapomnianą przygodą dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Boomerang to podwójna radość ponieważ atrakcja porusza się do przodu i do tyłu po torze o wysokości dochodzącej do 25 m!

Tę inwestycję realizujemy wspólnie z firmą Vekoma Rides Manufacturing B.V., – jak sami mówią:”Sprzedajemy Roller-Coastery do parków na całym świecie, …do Disneylandów, Universal Studio, Six Flags, czy Cedar Point, ale aktualnie najszybciej rozwijający się park na świecie nie znajduje się w USA, w Chinach, czy w Holandii… znajduje się tu, w Polsce… w Zatorze i nazywa się Energylandia”

 

Spill Water Anaconda to kolejna atrakcja, która zagwarantuje emocjonującą przejażdżkę ogromnymi, dwudziestoosobowymi łodziami po trasie pełnej mokrych niespodzianek. Strome wodospady rozpędzają wagoniki do prędkości 55 km/h aby z dużym impetem uderzyć w taflę wody i wywołać spektakularną falę. Gwarantujemy, że z tej przejażdżki nikt nie wyjdzie na sucho.

Idealnie zintegrowane efekty specjalne, atrakcyjność przejazdu oraz eksplozja radości sprawiają, że urządzenia tego typu uwielbiane są przez całe rodziny. Anaconda będzie wyposażona aż w 8 łodzi!

 

W Energylandii nie zabraknie atrakcji wodnych. Wśród nich pojawi się dzika rzeka Jungle Adventure.

Będzie to szalona dzika rzeka, bardziej zaawansowana siostra działającej już w naszym parku atrakcji Atlantis i największą tego typu atrakcją w tej części Europy. Każda  przejażdżka tworzona jest z zaangażowaniem oraz pasją i indywidualnym pomysłem projektantów – oznacza to, że nie ma dwóch jednakowych atrakcji tego typu na świecie. Nowa atrakcję Jungle Adventure będzie cechować się ponad dwukrotnie większą przepustowością, a także spektakularnymi efektami specjalnymi, takimi jak szybkie nurty, gigantyczne wodospady, duże fale a nawet dzikie wiry. Do tego aranżacja która potęguje efekty i sprawi, że ta podróż będzie jeszcze przyjemniejsza i zapamiętacie ją na długo.Poczujecie się jaka w dżungli podczas niesamowitej przygody.

 

Nie należy zapomnieć, że Park Rozrywki czeka także zupełnie nowe, zrewolucjonizowane wejście, które przypominać będzie bajeczny zamek.

 

Energylandia ma w planach rozbudowę strefy Bajkolandia, dla naszych najmłodszych Gości, która zostanie powiększona aż dwukrotnie!

Radość dzieci zainspirowała Park do inwestycji w tej strefie,, będzie zatem kolorowo, ciekawie i wesoło, a większość nowych atrakcji będzie dostępnych bez dolnej granicy wieku .W Bajkoladii troszkę pofruwamy, pojeździmy i pokręcimy się na bajecznych karuzelkach, samochodzikach, samolotach i mini Coasterach.

W tej strefie będzie można spotkać m.in. Monorail Grifone – podwieszaną kolejkę widokową dla wszystkich, nawet najmłodszych Gości. Trasa kolejki będzie przebiegała tak, by Goście swobodnie mogli podziwiać panoramę naszego parku, zobaczyć z góry nasze atrakcje, odpocząć i zaplanować kolejne punkty, które chcecie odwiedzić.

 Nową dewizą Parku Rozrywki Energylandia jest „RZECZY NIEMOŻLIWE ROBIMY OD ZARAZ, ALE NA CUDA POTRZEBUJEMY „PARĘ DNI” „

5

3materiały prasowe

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności