Wieczór literacki w Dworku

Piszą wiersze, satyry, bajki, kryminały i co im jeszcze w duszy zagra. Łączy je zamiłowanie do słowa, muzyki oraz Studium Literacko-Artystycznego przy Uniwersytecie Jagiellońskim, którego są absolwentkami. Zapraszamy na Wieczór Literacki Nieformalnej Grupy Literackiej PIÓRNICE.

Najbliższe spotkanie z muzyką na żywo odbędzie się 30 września (piątek) godz. 19.00 w Piwnicach Dworku Białoprądnickiego.

W trakcie spotkań odbywają się prezentacje nowo wydanych książek autorstwa „Piórnic”, a także innych, zaproszonych autorów. Oprawę muzyczną wieczorów zapewniają znakomici, krakowscy muzycy, m.in.: Marek „Smok” Rajss, Tadeusz Leśniak, Adam Prucnal, Piotr Woźniak, Yanoosh Baran, Wojciech Wachułka.

Grupę „Piórnice” stanowią: Agnieszka Frankowska – twórczyni kryminałów z Warszawy, Ewa Jędrych – satyryczka i komediopisarka z Nowego Sącza, Justyna Machałowska – poetka i pisarka z Nowego Sącza, Marlena Pecyna – pisarka z Krakowa, Melania Kapelusz – bajkopisarka z Krakowa, Ewa Szawul – pisarka i scenarzystka z Krakowa oraz Grażyna Wojcieszko – poetka z Brukseli.

Piórnice mają w swym dorobku publikacje indywidualne (nagradzane tomiki poetyckie, powieści i zbiory opowiadań, książki dla dzieci, dramaty, scenariusze i montaże literackie) oraz dwie wspólne antologie: „Pretekst”(2005), „Mężczyzna w zielonych spodniach”(2014).

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności