Strefa Rodzica – projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa.

Przyjazna i bezpieczna przestrzeń, jaką jest „Strefa Rodzica”, wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. Projekt ma formułę warsztatową, prowadzoną przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice mają okazję do spotkań m.in. z psychologiem, pedagogiem, położną, rehabilitantką, czy dietetykiem. Strefa ma charakter aktywnej i otwartej współpracy – jest miejscem wymiany informacji i doświadczeń. Oprócz konsultacji specjalistycznych odbywają się zajęcia angażujące całe rodziny, propagując wspólne spędzanie czasu, ucząc twórczego podejścia do zabawy i sprzyjając rozwojowi umiejętności interpersonalnych.

 Spotkania ze specjalistami odbywają się w środy o godz. 10.00. Do Strefy zapraszamy również w poniedziałki (10.00-13.00), by „poplotkować” w przyjaznej atmosferze z innymi rodzicami, umówić się z nimi na kawę, dać dzieciom szansę wspólnej zabawy. Spotkania mają charakter otwarty i bezpłatny.

 Program spotkań we wrześniu:

Poniedziałek, 5 września, godz. 10.00-13.00
Powakacyjne rozmowy i zabawy

 Środa, 7 września, godz. 10.00
Kolorowy świat – zabawy chustą klanza

 Na co wpływ ma chusta klanza, czego uczy i jak można wspierać rozwój dziecka tego typu zabawami? Na spotkaniu rodzice nauczą się bawić z dzieckiem samodzielnie przygotowaną chustą klanza.
Zajęcia poprowadzi Natalia Iwasieczko, pracująca metodami kreatywnymi z dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 10 lat. W swojej pracy kieruje się pedagogiką Marii Montesorii i metodą naturalną oraz pedagogiką cyrku. Koordynator Ogólnopolski programu Akademia Przyszłości i koordynator kierunku Mistrz i Uczeń w fundacji Uniwersytet Dzieci.

 Miejsce: Zajazd Kościuszkowski

Poniedziałek, 12 września, godz. 10.00-13.00
Pomysły rodziców na… czyli rozmowy i zabawy
Integracja środowiska rodziców poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń

 Środa, 14 września, godz. 10.00
Idzie jesień… jak wzmocnić odporność własną i dziecka?

Warsztaty poprowadzi dietetyk mgr inż. Paulina Jamrozik, której pasją jest zdrowy życia. W pracy z pacjentem stawia na rzetelne, profesjonalne i holistyczne podejście. Doświadczenie w dietetyce zdobywała m.in. prowadząc międzynarodowe projekty narodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Klinice Krakowskiej oraz współpracując z mistrzami polski hokeja na lodzie oraz kadrą narodową kajakarstwa slalomowego. Na co dzień prowadzi Poradnię Dietetyczną MEDIS, udziela regularnych porad eksperckich w Polskim Radiu Czwórka oraz pisze artykuły eksperckie dla Medycyny Praktycznej, główny ekspert ds. żywienia w Instytucie Medycyny Estetycznej Medestetis.

Warsztaty te wzbogacą zarówno obecnych rodziców jak i przyszłych w niezbędną wiedzę z zakresu żywienia dzieci. Wiedza ta wykorzystana w praktyce, z pewnością pomoże zapewnić prawidłowy rozwój dzieci.

 Poniedziałek, 19 września, godz. 10.00-13.00
Pomysły rodziców na… rozmowy i zabawy
Integracja środowiska rodziców poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń

 Środa, 21 września, godz. 10.00
Dlaczego dziecko płacze?

 Czym jest płacz dla małego dziecka? Dlaczego tak trudno nam jest słuchać płaczu naszego dziecka? Czy pozwolić mu się wypłakać, a może biec natychmiast? Podczas tego spotkania porozmawiamy o tym jak właściwie reagować na płaczącego malucha. Dowiemy się również jaki wpływ ma nasza reakcja na rozwój dziecka.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Wódz – matka, trener, coach, filolog angielski. Matka i żona z wyboru, coach i trener z pasji do rozwoju oraz autorka projektu „Będziemy Rodzicami” z potrzeby serca. Pracowała jako nauczyciel języka angielskiego, następnie konsultant metodyczny w jednej z największych firm edukacyjnych na świecie. W 2012 roku ukończyła studia na kierunku „Coach i Trener” w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera. Jako trener z zakresu sprzedaży, prezentacji, motywacji, zmiany pracowała m.in. dla Pearson Central Europe i HCL. Obecnie rozwija własną firmę edukacyjno-szkoleniową. W projekcie „Będziemy Rodzicami” prowadzi Moduł Rodzicielski, warsztaty i konsultacje rodzicielskie.

Poniedziałek, 26 czerwca, godz. 10.00-13.00
Pomysły rodziców na… rozmowy i zabawy
Integracja środowiska rodziców poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń

 Środa, 28 września, godz. 10.00
Mama czy tata? Kto ma rację?

W trakcie spotkania porozmawiamy o znaczeniu spójności i różnorodności w wychowaniu dziecka. Mama i tata nie zawsze zgadzają się co do priorytetów i kierunków w wychowaniu, a jaki to ma wpływ na malucha? Czy wspólny punkt widzenia jest konieczny dla dobrego wychowania?

Prowadzenie: Maria Libiszewska. Psycholog, pedagog, specjalistka coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego, doradczyni edukacyjna, specjalistka ds. programów społecznych w Stowarzyszeniu WIOSNA. Ukończyła kurs dla specjalistów metody Szkoła dla Rodziców i Wychowawców oraz Parenting by Connection. Uczestniczka międzynarodowego projektu „Soft Skills – Empowered Parents, Miękkie Umiejętności – Umocnieni Rodzice”. Posiada doświadczenie w tworzeniu i prowadzeniu szkoleń z zakresu umiejętności uczenia się, kompetencji miękkich oraz w prowadzeniu specjalistycznych konsultacji indywidualnych. Współtworzy autorską metodę szkolenia umiejętności rodzicielskich, prowadzi warsztaty dla rodziców, nauczycieli i dzieci.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności