Policjanci zatrzymali sprawców brutalnego napadu rabunkowego na kobietę. Do ataku doszło kilka dni temu przed supermarketem w Krakowie

Kilka dni temu  na parkingu jednego z krakowskich hipermarketów doszło do napadu rabunkowego na 41-letnią mieszkankę Krakowa.

Jak informuje policja  kobieta przyjechała na parking, aby spotkać się z przyjaciółką i pochwalić się nowym samochodem . Wcześniej była w banku skąd pobrała kilkadziesiąt tysięcy złotych na pensje dla pracowników firmy jej męża.  Na parkingu  nagle na tył jej nowego samochodu najechało inne auto osobowe.  W środku siedziało dwóch mężczyzn.

Kierujący golfem podszedł do samochodu kobiety, ale zamiast wyjaśnić całe zajście nagle sięgnął za siedzenie kierowcy i wyciągnął stamtąd torebkę kobiety. Jak się okazało miała w niej oprócz dokumentów także kilkadziesiąt tysięcy złotych wypłaconych z banku. Po popełnieniu tego czynu błyskawicznie wrócił do swojego samochodu. Kobieta próbowała odebrać swoją własność, ale napastnik uderzył ją pięścią w twarz to spowodowało, że  wywróciła się uderzając głową o chodnikową kostkę brukową.  Na szczęście świadkowie tego zdarzenia szybko wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało  kobietę  do szpitala.  Sprawcy napadu natomiast błyskawicznie odjechali zabierając łup.

Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie rozpoczęli intensywne działania w celu ustalenia i zatrzymania sprawców. Zaraz po napadzie zabezpieczono monitoring  zarówno z parkingu, na którym doszło do napadu na kobietę  jak również z dróg dojazdowych do niego. Wszystko wskazywało na to, że napastnicy  doskonale znali rozkład dnia  kobiety, jak również wiedzieli, że będzie miała przy sobie tak dużą gotówkę. W wyniku analizy zabezpieczonych  dowodów wytypowano sprawców tego napadu.

26 września  br. policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali  trzech  mężczyzn ( dwóch 41-letnich i 42 –letniego ) , którzy mieli związek z napadem. 41-letni sprawca , mieszkaniec  Nowej Huty, usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Dwóch pozostałych zatrzymanych usłyszało zarzuty pomocnictwa w kradzieży i zostało objętych policyjnym dozorem .

Policjanci ustalają ewentualny udział w tym przestępstwie także innych osób.

 

 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności