Nowe miejsce na kulturalnej mapie Krakowa

Nowe miejsce na kulturalnej mapie Krakowa

Już 1 października na mapie Krakowa pojawi się nowe miejsce, gdzie będzie można rozwijać talenty, zainteresowania, wrażliwość, po prostu: dobrze i twórczo spędzać czas! Dzięki inicjatywie Radnego Miasta Krakowa, Grzegorza Stawowego na osiedlu Gotyk, przy  ul. ks. Meiera 11, rusza Klub Kultury  „Wena”  – filia Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.  Zapraszamy na uroczyste otwarcie klubu, rozpoczynające się radosnym korowodem ulicami Osiedla Gotyk: 1 października, godz. 15.30.

W programie uroczystego otwarcia:

15:30 Korowód ulicami osiedla Gotyk prowadzony przez WATAHA DRUMS oraz Teatr PRÓG, pokaz sztuk walki w wykonaniu Michała Adamowicza z Krakowskiej Szkoły Wushu

16:00   Uroczyste otwarcie Klubu Kultury „Wena”

16:30 Prezentacje zajęć, które będą odbywać się w Klubie, warsztaty i animacje oraz wspólna zabawa

18:00  Koncert zespołu BELTAINE

Organizatorzy zapraszają  wszystkich do współtworzenia nowego miejsca!

 WATAHA The Slavic Drummers
to oryginalna formacja perkusyjna wykorzystująca w widowiskach eksperymenty będące połączeniem synchronizacji muzyki, ruchu i światła z interaktywną wirtualną scenografią, generowaną z rzutników w czasie rzeczywistym.
Widowiska tworzone przez grupę stoją na pograniczu teatru, muzyki oraz tańca, wykorzystują też artystycznie zaimprowizowane elementy sztuk walki.
Wataha tworzy muzykę i nastrój – z różnego typu bębnów i instrumentów perkusyjnych, także tych stworzonych z przedmiotów codziennego użytku. Mimo bogactwa inspiracji rdzennych, muzyka Watahy, jest na wskroś nowoczesna i bliska percepcji współczesnego odbiorcy.
Oryginalne kostiumy i stylizacje – ukazane w różnych odsłonach – są wizytówką grupy. Potęgują wrażenia odbiorców i pozwalają im przenieść się mentalnie w wykreowany świat.

Wirtuozeria i poczucie humoru artystów, wykorzystanie interaktywnej multimedialnej oprawy, sprawia, że widowiska Watahy stanowią spektakularne show, które zaskakuje słuchaczy, a zarazem uwalnia niezwykłe pokłady energii.
http://watahadrums.wixsite.com/smok

Teatr PRÓG
Teatr „PRÓG” powstał w 2005 roku w Wadowicach i jest kontynuacją i rozwinięciem pracy Grupy teatralno-happenerskiej PRÓG. Teatr stopniowo przekształcał się od grupy warsztatowej, poprzez młodzieżową grupę teatralną prowadzoną przez Bartosza Nowakowskiego, nieformalne zrzeszenie pasjonatów teatru, studencką inicjatywę teatralną, aż po niezależną organizację artystyczno-społeczno-edukacyjną posiadającą status Stowarzyszenia „Grupa PRÓG”. Od początku działalności Teatr związany jest z Wadowickim Centrum Kultury, pierwotnie jako jedna z grup zainteresowań, obecnie będąc partnerem przy licznych projektach kulturalnych.
http://grupa-prog.pl/

Michał Adamowicz
Prezes i zalożyciel Krakowskiej Szkoły Wushu, na codzień wykłada na Krakowskiej Akademii metodykę nauczania wychowania fizycznego, oraz pracuje jako kaskader i choreograf walk w największych produkcjach filmowych. Swoją przygodę z Wushu rozpoczął w 1989 roku, a dzięki wspólpracy klubu z Akademią Pekińską miał możliwość szkolić się u najlepszych trenerów na Świecie…
http://ksws.pl/michal_adamowicz.html

Beltaine
to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny neofolkowej. Charakterystyczne brzmienie Beltaine jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o odmiennych doświadczeniach muzycznych. Dla siedmiu muzyków ze Śląska główna inspiracja to szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale we własnym, unikalnym spojrzeniu. Eksperymentując ze współczesnymi brzmieniami i romansując z elektroniką, zespół intryguje nowatorskim odniesieniem do muzyki celtyckiej.
https://www.facebook.com/beltainepoland/

 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności