MPK zaprasza na Dni Otwarte – Przygotowano wiele atrakcji!

MPK zaprasza na Dni Otwarte – Przygotowano wiele atrakcji!

W najbliższą niedzielę, 25 września w godzinach 10.00 – 13.00 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie zaprasza na Dzień Otwarty w zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3.

Na zajezdnię może przyjść każdy, także dzieci, ale najwięcej atrakcji krakowski przewoźnik przygotował dla swoich najstarszych pasażerów. Każdy senior, który w niedzielę odwiedzi zajezdnię tramwajową będzie mógł z bliska zobaczyć, jak funkcjonuje nowoczesna Stacja Obsługi Tramwajów, w której stacjonują wagony. Pewnie dla wielu osób starszych będzie to okazja, aby  przekonać się jak zmienił się krakowski przewoźnik w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat. Dla odwiedzających będę dostępne nie tylko te najnowocześniejsze pojazdy, które posiada MPK SA, ale także pojazdy zabytkowe, którymi mieszkańcy podróżowali w latach 70-tych i 80-tych XX wieku. Nie zabraknie popularnego Ikarusa, którego pamięta jeszcze wielu mieszkańców Krakowa. Dodatkowo na zajezdni będzie dostępny tramwaj papieski, którym zaledwie dwa miesiące temu Ojciec Święty podróżował na Błonia, na spotkanie z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży.

Pracownicy MPK SA zaprezentują także pojazdy inspektorów ruchu, którzy każdego dnia nadzorują kursowanie tramwajów i autobusów oraz nowoczesne pojazdy pogotowia technicznego, które są wykorzystywane np. podczas wykolejeń tramwajów.

Te osoby, które rzadko korzystają z komunikacji miejskiej, będą miały okazję przekonać się, jak wiele udogodnień dla osób starszych pojawiło się w nowoczesnych krakowskich pojazdach. Dzięki nim seniorom jest obecnie zdecydowanie łatwiej niż jeszcze kilkanaście lat temu podróżować komunikacją miejską.

Seniorom, którzy nie mają jeszcze prawa do darmowych przejazdów pokażemy jak  łatwy i bezpieczny jest zakup biletów w  automatach Krakowskiej Karty Miejskiej.  Uczestnicy Dni Otwartych będą mogli także sami poprowadzić jeden z niskopodłogowych tramwajów Bombardiera. Podczas instrukcji z prowadzenia tego tramwaju dowiedzą się także, jaki skutek ma naciśnięcie przez pasażerów specjalnych przycisków dla osób starszych i niepełnosprawnych zamontowanych na drzwiach oraz w środku pojazdów.

Podczas  Dnia Otwartego na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze osoby starsze będą miały  także okazję spotkać się z funkcjonariuszami Policji i Straży Miejskiej. Służby porządkowe będą wyjaśniać seniorom m.in. jak ustrzec się przed różnego rodzaju oszustwami.

Dla uczestników Dnia Otwartego MPK zaśpiewają także aktorzy Teatru Ludowego

 

info: MPK Kraków

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności