Mężczyzna okradł mieszkanie na Prądniku Białym. Podawał się za pracownika wodociągów

W jednym z mieszkań na Prądniku Białym doszło do kradzieży. Do drzwi mieszkania 85-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który podając się za pracownika wodociągów poinformował ją, że w bloku doszło do awarii i w związku z powyższym musi wejść do łazienki żeby sprawdzić czy przypadkiem nie ma w niej przecieków.

 Lokatorka nieświadoma podstępu wpuściła rzekomego pracownika do mieszkania i udała się z nim do łazienki. Następnie zgodnie z jego poleceniem puszczała wodę pod prysznicem. W tym czasie mężczyzna wyszedł na korytarz i przebywał tam dłuższą chwilę. Kiedy wrócił do łazienki polecił 85-latce aby wodą napełniła wiadro, po czym pożegnał się i opuścił mieszkanie. Bardzo szybko kobieta zorientowała się, że wraz z „pracownikiem wodociągu” z mieszkania zniknęła biżuteria oraz znaczna ilość gotówki.

 Seniorka niezwłocznie skontaktowała się z Komisariatem Policji III w Krakowie, gdzie zgłosiła dyżurnemu fakt, że padła ofiarą oszusta.

 Wiadomo, że oszust to mężczyzna około 50-letni, krępej budowy ciała, mający około 165 cm wzrostu, siwe włosy, nosi okulary o okrągłych czarnych oprawkach. Ubrany był w ciemną kurtkę, na głowie miał czarną czapkę.

Zdarzenie miało miejsce 30 sierpnia w godzinach porannych

 Jeśli ktokolwiek w godzinach przedpołudniowych widział w rejonie Prądnika Białego  osobę odpowiadającą powyższemu rysopisowi proszony jest o niezwłoczny kontakt z Komisariatem Policji III w Krakowie pod nr telefonu: 12 61 52 912 lub 997.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności