Jak kupić bilet w Krakowie? – poradnik dla studentów I roku

Jak kupić bilet w Krakowie? – poradnik dla studentów I roku

Korzystając z komunikacji miejskiej w Krakowie najlepiej kupić bilet okresowy. To najtańszy sposób podróżowania. Najwygodniej taki bilet można nabyć w automatach Krakowskiej Karty Miejskiej lub przez internet za pośrednictwem strony ebilet.kkm.krakow.pl. Warto podkreślić że Kraków znalazł się w ścisłej czołówce miast najbardziej przyjaznych studentom pod względem zniżki na komunikację miejską.
Przy zakupie biletu semestralnego na wszystkie linie w Krakowie student może liczyć na 21,7% oszczędności w stosunku do ceny pięciu biletów miesięcznych, co jest trzecim wynikiem wśród 12 największych ośrodków akademickich w Polsce (ranking został przygotowany przez serwis KontoStudenta.pl).

Studenci mogą korzystać ze specjalnego Biletu Semestralnego, uprawniającego do wielokrotnych przejazdów (w okresie dowolnych, kolejnych 150 dni wybranych w chwili zakupu) wszystkimi liniami dziennymi i nocnymi, we wszystkie dni tygodnia w okresie ważności biletu. Do korzystania z Biletu Semestralnego Studenckiego uprawnieni są studenci okazujący ważną legitymację studencką wydaną według wzoru określonego przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego.

Cena biletu to 184 zł (linie miejskie) lub 275 zł (linie miejskie i aglomeracyjne).

Studenci krakowskich uczelni, którzy posiadają Elektroniczną Legitymację Studencką mogą jej używać także jako biletu okresowego.

Rozkłady jazdy MPK i więcej informacji na stronie http://mpk.krakow.pl/

Zobacz również: Poradnik studenta pierwszego roku – jak nie zbankrutować na studiach

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności