Podczas spotkania poruszone zostaną takie kwestie jak: jaki Kraków zobaczą nasi goście za kilkadziesiąt lat, jak nas opiszą i jak opowiedzą o nas znajomym, czy jesteśmy w stanie żyć bez turystów, czy kolejne 10 milionów odwiedzających rocznie całkowicie zakorkuje nasze miasto, jaką ofertę turystyczną rozwijać i co za tym idzie, jakiego turystę chcemy gościć, jak traktować mieszkańców ościennych gmin, czy walczyć o zameldowanie wszystkich, którzy tu mieszkają, a związani są z innymi ośrodkami, czy miasto winno przygotowywać infrastrukturę dla studentów, co studenci dają miastu itp.
Zapraszamy w czwartek, 29 września, o godzinie 18.00 do Dworku Białoprądnickiego – Wstęp na debatę jest wolny.
W moderowanym spotkaniu głos zabiorą:
- Andrzej Kulig
Zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta - ks. Andrzej Augustyński
Przewodniczący Stowarzyszenia SIEMACHA - Julien Hallier
Destination Poland, CEO - Rafał Romanowski
Redaktor Naczelny WhatsUP? Magazine - Andrew Hallam
Sekretarz Generalny ASPIRE - Tomasz Schimscheiner
Aktor
Przypomnijmy, że projekt „Kraków dla Pokoleń” skierowany jest do wszystkich krakowian, bez względu na adres zameldowania, wiek czy status społeczny i jest odpowiedzią na wizję miasta Juliusza Lea, który był gospodarzem Krakowa w latach 1904–1918. To jemu zawdzięczamy hasło „Wielkiego Krakowa”. Podczas prezydenckiej kadencji Juliusza Lea uregulowano wiele spraw związanych z gospodarką komunalną w tym z transportem, kanalizacją, wodociągami. Decyzje Lea zaważyły nie tylko na czasach mu współczesnych, ale sięgają naszych czasów. Projekt ma trafić do wszystkich mieszkańców zainteresowanych rozmową o kierunkach rozwoju miasta. Wypowiedzieć się w tym temacie można zarówno w internecie, jak i podczas spotkań.
Kolejne debaty odbędą się:
- 6 października – NCK – „Kraków dla naszych dzieci”
- 13 października – Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, sala Fontany – podsumowanie.
Więcej informacji o projekcie „Kraków dla Pokoleń” oraz relacje z dotychczasowych debat można znaleźć na profilu facebookowym Debaty Kraków dla Pokoleń, a także na www.krakowdlapokolen.pl.