Festiwal Filmowy Kino Dzieci – po raz pierwszy również w Multikinie

Festiwal Filmowy Kino Dzieci – po raz pierwszy również w Multikinie
 Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i Multikino zapraszają na

3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci, który dobędzie się w dniach 17-25 września. To zarazem pierwsza edycja festiwalu, która odbędzie się w kinach sieci Multikino.

 Osiem pełnych metraży stanie w szranki w konkursie o tytuł najlepszego filmu 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Siedem filmów aktorskich i jedna animacja pojawi się w ponad 30 festiwalowych kinach, w tym – po raz pierwszy – w 12 kinach sieci Multikino! Publiczność Kina Dzieci w ogólnopolskim głosowaniu przyzna najlepszemu filmowi Nagrodę Publiczności, a dwa niezależne składy jurorskie – dziennikarzy i twórców
– nagrodę Kwiatu Paproci.

 Osiem pełnometrażowych produkcji z całego świata – od Niemiec i Holandii, przez Szwecję i Norwegię, po odległą Koreę Południową – rywalizujących o nagrodę Kwiatu Paproci pokazuje historie bliskie naszym młodym widzom. Poruszają tematy dobrze znane cztero-, sześcio- czy dwunastolatkom. Będą one zarówno dobrą rozrywką, jak i okazją do wzruszeń i przygód.

 Lista kin festiwalowych:

3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci w dniach 17-25 września zagości w aż 12 kinach sieci Multikino: Bydgoszczy, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Poznaniu (Multikino Malta), Radomiu, Rumi, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie (Multikino Ursynów, Multikino Targówek) i Zabrzu.

 Ceny biletów:

Widzowie indywidualni: 14 zł

Grupy zorganizowane (powyżej 10 osób): 12 zł

Opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie.

Opisy filmów:

 „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” to kolejna część przygód ulubionych bohaterów znanych z książek Martina Widmarka i Heleny Willis o parze młodych detektywów z Valleby. Perypetie bohaterów będziemy mogli oglądać razem z odtwórcami głównych ról – na specjalne zaproszenie festiwalu w spotkaniach z publicznością w wybranych warszawskich kinach wezmą udział Amanda Pajus i Lukas Holgersson, czyli Maja i Lasse!

 „Jak ukraść psa” – adaptacja bestsellerowej powieści Barbary O’Connor prosto z Korei Południowej. Historia mieszkającej z mamą i bratem w furgonetce Ji-so wzrusza i bawi zarówno młodszych, jak i starszych. Film podbił serca widzów na całym świecie – nie trzeba szukać daleko, wystarczy wspomnieć, że zdobył najważniejsze nagrody Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino.

 Nie zabraknie też „Soni” czyli adaptacji jednej z książek ulubionej autorki wszystkich miłośników dziecięcego świata – Piji Lindenbaum. W tym filmie wszystko jest niezwykłe, pełne sekretów i tajemnic. „Sonia” była filmem otwarcia tegorocznej sekcji Generation festiwalu Berlinale oraz miała nominację do Kryształowego Niedźwiedzia.

 Znajdzie się też coś dla miłośników Karola Maya – „Syn Winnetou” opowiada o nietypowym kandydacie do roli potomka wielkiego Indianina. Max to jedenastoletni, dość pulchny, blady jak ściana blondyn w okularach, a na dodatek z wyboru od najmłodszych lat Indianin. Czy jego historia podbije serca widzów Kina Dzieci?

 Nagrodzone m.in. na festiwalach w Chicago i Stony Brook „Sekrety wojny” to opowieść o prawdziwej przyjaźni i wojnie – tej między sąsiadami i tej światowej. Jest 1943 rok, Holandia pod nazistowską okupacją. Wojna i polityka stopniowo acz nieubłaganie wdzierają się w dzieciństwo Lamberta i Tuura.

 O nagrodę Kwiatu Paproci walczy też kolejna część przygód pary najlepszych przyjaciół, Kacpra i Emmy – „Kacper i Emma na safari”. Mama Emmy pomaga swojej przyjaciółce w lecznicy dla zwierząt w Afryce. Na przedszkolaków czeka tam nowe wyzwanie – czy zdołają pomóc zagubionemu lwiątku i odnajdą jego mamę?

 W daleką podróż, nie do Afryki, a na wyspę, na której na świat przychodzą wszystkie potwory, wyruszy też tytułowa bohaterka „Wielkiej wyprawy Molly”, jedynego animowanego filmu w konkursie. Przygody Molly były nominowane do Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale oraz zostały docenione przez jury festiwalu w Szanghaju.

 Zestaw produkcji konkursowych uzupełnia nagrodzony nagrodą Emmy holenderski „Rabarbar”. Siem i Winnie, przyrodnie rodzeństwo, kręcą film instruktażowy dla swoich rodziców – 10 zasad, których należy przestrzegać, żeby związek był udany. Na pewno im się przyda, bo jeszcze nie było ślubu, a już kłócą się jak przed rozwodem.

Filmy zostaną ocenione przez jury dziennikarzy w składzie: Ludwika Mastalerz, Paulina Reiter i Jakub Socha oraz jury twórców: Kubę Czekaja, Ankę Sasnal i Grzegorza Wacławka.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.kinodzieci.pl

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności