Dni otwarte w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania

Dni otwarte w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania

Dla uczestników udostępnione zostaną obiekty w głównej bazie spółki, a zwiedzanie terenu będzie odbywało się w zorganizowanych grupach, które będą wyruszały co 1,5 godziny: ‎

‎9.00 ‎,‎10.30 ,‎12.00 ‎,13.30 ‎ 

23-24 września

 

Po terenie bazy oprowadzać będą wyznaczeni pracownicy MPO, którym będzie można zadawać wszelkiej maści pytania, na przykład takie:

Gdzie MPO trzyma sól na zimę?

Ile jest tej soli?

Jak szybko jeździ zamiatarka?

Czy śmieciarka zgniata śmieci?

Po co i jak MPO mieli stare tapczany?

Czy z butelki PET można zrobić nową ?

Jak się czyści tory tramwajowe?

 

Oczywiście będzie można też zadawać bardziej prozaiczne pytania dotyczące zasad segregacji odpadów czy dodatkowych programów dostępnych dla mieszkańców Krakowa.

Przejście trasy z przewodnikiem będzie prezentowało pełen zakres działań MPO Kraków. Trasa będzie wiodła m.in przez ‎Dyspozytornię Główną, w której na co dzień podejmowane są kluczowe decyzje dotyczące bieżących działań firmy, Zakład Demontażu ‎Odpadów Wielkogabarytowych, gdzie m.in. wytwarzane jest ekologiczne paliwo alternatywne. Na trasie zwiedzania będzie także pokaz sprzętu do zimowego utrzymania ‎miasta (pługi i solarki różnych wielkości, magazyn soli) oraz pokaz działania sprzętu oczyszczającego ulice, chodniki i ścieżki rowerowe ‎‎(zamiatarki, polewaczki, sprzęt różnej wielkości). Spacer po Lamusowni pozwoli na praktyczne ‎przypomnienie podstawowe informacji o systemie gospodarki odpadami w Krakowie, obrazowe ‎wyjaśnienie tego, co się dzieje z odpadami i dlaczego warto je segregować. Dla tych, którzy nigdy jeszcze nie korzystali z Lamusowni omówione zostaną również zasady postępowania w tym miejscu, a zainteresowani będą mogli ‎zapoznać się ze wszystkimi dodatkowymi programami, które bez żadnych dodatkowych opłat są dostępne dla mieszkańców Krakowa m.in. Elektrobrygada na telefon, ‎‎100% korzyści – odbiór tekstyliów, program odbioru odpadów zielonych i „wielkich gabarytów” ‎itp.‎

Czas przejścia grupy to mniej więcej 60 minut. Każdy uczestnik otrzyma firmowe gadżety ‎i pamiątki. W programie jest również czas na sesję zdjęciową w zamiatarce albo śmieciarce. Wizyty nie trzeba rezerwować, wystarczy przyjść chwilę przed czasem startu danej grupy. Zbiórka pod wiatą obok budynku portierni.

 

Info i foto: MPO

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności