Chciał sprzedać kradziony rower nieumundurowanym policjantom

Chciał sprzedać kradziony rower nieumundurowanym policjantom

Około godziny 19:30 do policjantów patrolujących podszedł mężczyzna prowadzący rower. Złożył im bardzo atrakcyjną ofertę sprzedaży jednośladu.

reklama

Markowy rower miał kosztować jedynie 20 złotych co wydało się  się policjantom bardzo podejrzane. Wtedy jeden z funkcjonariuszy wyjął legitymację służbową, przedstawił się i wylegitymował sprzedawcę.

reklama

Mężczyzna nie krył zaskoczenia, że jego potencjalni klienci okazali się nieumundurowanymi funkcjonariuszami na służbie.  Na miejsce został wezwany dodatkowy zmotoryzowany patrol policji. Złodziejem okazał się 41-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna twierdził, że potrzebował gotówki aby dorobić do niskiej renty, więc postanowił skorzystać  z okazji i skradł pozostawiony bez zabezpieczenia rower. Po sprawdzeniu okazało się, że wartość roweru to kilkaset złotych.

Mundurowi sprawdzili adres, z którego został skradziony rower. Mężczyzna przyznał się, że rower jest kradziony – kilkanaście minut przed próbą sprzedaży ukradł go z jednego z krakowskich osiedli i chciał go szybko spieniężyć.

 

Swojego zamiaru, nie osiągnął,  usłyszał zarzuty kradzieży – w przeszłości był już wielokrotnie karany.

Foto: Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności