Były listonosz napadł na pocztę w Krakowie

Były listonosz napadł na pocztę w Krakowie

Do jednej z placówek pocztowych położonej w Krakowie tuż przed zamknięciem wszedł około 50-letni mężczyzna. Wewnątrz była tylko jedna  pracownica poczty. (wszystko wskazuje na to, że napastnik musiał obserwować placówkę bankową i wyczekał na moment, kiedy nie będzie klientów w środku )  Człowiek ten trzymał w ręce przedmiot przypominający łom (później okazało się, że był to klucz hydrauliczny) i od progu  poinformował że jest to napad, po czym zażądał  wydania wszystkich pieniędzy.

Aby podkreślić, że nie żartuje wyjął z kieszeni pojemnik z gazem i rozpylił go w kierunku kobiety.  Sterroryzowana pracownica przekazała napastnikowi kasetkę z pieniędzmi, kiedy jednak zauważyła, że sprawca przeszedł w  głąb pomieszczenia – być może szukał jeszcze innych cennych przedmiotów – natychmiast wykorzystała ten ułamek sekundy, wybiegła na zewnątrz głośno wzywając pomocy.

Pracownicy innych firm mieszczących się w okolicznych budynkach słysząc rozpaczliwe krzyki  przybiegli na pomoc.  Wspólnie udało się im zamknąć drzwi od poczty i wezwać patrol Policji.

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie błyskawicznie przyjechali na miejsce  zdarzenia i przejęli sprawcę napadu, który bezradny był zamknięty wewnątrz pomieszczeń poczty.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna ten to 50 letni mieszkaniec Skawiny. Nie był do tej pory karany, a w przeszłości pracował… na poczcie jako listonosz.

Podejrzany twierdzi, że do tego desperackiego kroku pchnęła go  trudna sytuacja finansowa.  Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie  mężczyźnie zarzutu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia ( art.280 par 2 KK )

Info: KWP

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności