Biała sobota onkologiczna w Szpitalu Rydygiera

Biała sobota onkologiczna w Szpitalu Rydygiera

Specjalna akcja związana jest z obchodami Światowego Dnia Onkologii przypadającego 4 października. Aby ułatwić wszystkim zainteresowanym skorzystanie z darmowych wizyt, na termin konsultacji wybrano sobotę 1 października. Tego dnia w godz. 10.00 – 13.00 na wszystkich chętnych czekać będą lekarze o specjalizacjach: chirurgia, urologia, ginekologia, radioterapia onkologiczna. Konsultacje w zakresie chirurgii, urologii i ginekologii odbędą się w Specjalistycznym Szpitalu im. L. Rydygiera, w zakresie radioterapii w Centrum Radioterapii Amethyst.

Konsultacje przeznaczone są szczególnie dla osób, które posiadają wyniki badań z podejrzeniem jakichkolwiek nieprawidłowości, mają wątpliwości i niepokój związany ze swoim stanem zdrowia. Uczestnicy białej soboty będą mogli spotkać się z lekarzami różnych specjalizacji na bezpłatnych konsultacjach, porozmawiać i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące leczenia, profilaktyki czy badań.

Zainteresowane osoby prosimy o telefoniczną rejestrację pod numerem telefonu (12) 646 81 28. Konsultacje odbywać się będą wyłącznie w przypadku wcześniejszego umówienia się (telefonicznie) na konkretną godzinę.

Z okazji Światowego Dnia Onkologii nie zapominamy również o chorych, którzy są już po etapie diagnostyki, przechodzą trudy terapii onkologicznej. Dla nich zaplanowany został specjalny warsztat  „Dieta dla zdrowia – jak wspierać terapie chorób nowotworowych przez odpowiednie żywienie”.

Jak prawidłowo odżywiać się w trakcie chemio- i radioterapii? W jaki sposób poprzez właściwą dietę można zmniejszyć nasilenie występowania objawów ubocznych w trakcie leczenia? Co daje odpowiednio skomponowany zestaw posiłków? Na te i inne pytania odpowie pracująca w Centrum Radioterapii Amethyst dietetyk Anna Stoch, która specjalizuje się w żywieniu wspomagającym leczenie w chorobie nowotworowej. Otwarte spotkanie rozpocznie się w sobotę 1 października o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Centrum Radioterapii Amethyst. Przeznaczone jest zarówno dla pacjentów ośrodka, jak i ich najbliższych, którzy troszczą się o stan zdrowia i odżywiania chorego. Po wykładzie przewidziany jest czas na pytania i rozmowę. Na warsztat dietetyczny nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności