Zatańcz na Rondzie Mogilskim w Krakowie!

Zatańcz na Rondzie Mogilskim w Krakowie!

Milonga ma swoje zwyczaje, dobrze znane tym, którzy tańczą tango. Najważniejsze jest „cabazeo” (sposób proszenia do tańca) i rytm milongi, zapisany w „tandach” (muzyce granej według określonej struktury). Tam, gdzie są tangueros (ci, którzy tańczą tango), muzyka (tango oczywiście!) i „dobry kawałek” podłogi, tam będzie milonga! Tangueros lubują się w miejscach niezwyczajnych i nietuzinkowych. Tańczą w klubach, teatrach, salonach, ale wybierają też miejsca, o które nikt by ich nie podejrzewał. W zeszłym roku jeden z miłośników tanga zamarzył o tańczeniu go na rondzie Mogilskim w Krakowie. Zainicjował projekt obywatelski, przekonał krakowian i za jego sprawą wydarzy się MILONGA na MOGILSKIM!

Podłoga ustawiona w samym sercu ronda Mogilskiego, DJ-e, którzy słyną z energetycznych tand! Muzyka na żywo i najpiękniejsze argentyńskie tanga! 6, 13, 20 i 27 sierpnia zapraszamy na cztery wyjątkowe milongi w plenerze! Wstęp wolny.

PROGRAM:

18.30-19.30 LEKCJA TANGA – zainteresowane osoby prosimy o rejestrację

19.30-22.00 MILONGA & KONCERT TANGA

sobota 6 sierpnia

LEKCJA TANGA – Luis Cono i Amelia

MILONGA – DJ  Luis Cono

sobota 13 sierpnia

LEKCJA TANGA – Patrycja i Tadeusz Kościelniak

MILONGA – DJ Tadeusz Kościelniak

sobota 20 sierpnia

LEKCJA TANGA – Facundo Peñalva

MILONGA -DJ  Facundo Peñalva

sobota 27 sierpnia

LEKCJA TANGA – Piotr Roemer i Ewa Wojtkiewicz

MILONGA – DJ Piotr Roemer

MILONGI 20 i 27 sierpnia uświetni koncert argentyńskich tang w wykonaniu znakomitych artystów:

Carlos Roulet – śpiew

Edilson Sanchez – gitara

Edgardo Salvador Otero – bandoneon

Zapraszamy tangueros, tutejszych i przyjezdnych. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy ciekawi są tanga i tego, jak wygląda świat krakowskich milong! Zapowiadają się wspaniałe chwile! Serdecznie zapraszamy! W razie deszczu, Lekcja & Milonga odbędą się w klubie „Por Fiesta Club”, ul. Warszawska 17.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności