Porwali dla żartu pana młodego

Porwali dla żartu pana młodego

Zgłaszająca osoba powiedziała, że widziała ok godz. 10.20 młodego mężczyznę ubranego w biały t-shirt, który szedł w kierunku ul. Cystersów. Nagle podjechał do niego czarny samochód typu SUV, z którego wysiadło kilku dobrze zbudowanych zamaskowanych kominiarkami mężczyzn. Otoczyli oni chłopaka w białym podkoszulku, założyli mu worek na głowę, pomimo jego odruchów obronnych, szybko wrzucili do bagażnika samochodu i odjechali w stronę Alei Pokoju. 

Wszystkie czynności policji związane z ustaleniem sprawców porwania, jak również osoby, która została uprowadzona były zakrojone na szeroką skalę. Trwały nieprzerwanie ponad 48 godzin Zeznania świadka porwania były bardzo wiarygodne. W poniedziałek po południu kolejna zmiana policjantów operacyjnych rozpytywała nieobecnych w sobotę mieszkańców bloku znajdującego się tuż obok miejsca zdarzenia. Jakież było ich zdziwienie, gdy w pewnym momencie drzwi do mieszkania otworzył młody mężczyzna i zapytany czy nie wie czegoś o sobotnim porwaniu uśmiechnął się i przyznał,  że to jego porwano bo w tym dniu miał obchodzić wieczór kawalerski.

Okazało się, że koledzy niedoszłego pana młodego postanowili zorganizować przyjacielowi pamiętny wieczór kawalerski. Co prawda mieli napisy na ubraniach „wieczór kawalerski” ale tych napisów zgłaszający policji świadek nie zauważył. Nie był też to zorganizowany przez profesjonalną firmę eventową, gdyż o takich imprezach firmy te informują policję nauczone doświadczeniem ubiegłych lat. Nie do końca przemyślany żart był powodem postawiani na nogi dużej liczby policjantów, którzy mogli by być potrzebni do innego prawdziwego zdarzenia. Panowie nie przemyśleli też jednej rzeczy, gdyby w pobliżu akurat przejeżdżał patrol policjantów, którzy widzieliby takie porwanie mogłoby dojść do użycia broni palnej. Wtedy konsekwencje mogłyby być znacznie poważniejsze. 

W tej sprawie jedynie kierowca samochodu został ukarany mandatem karnym…za przewożenie osoby w bagażniku samochodu.

Ponieważ, nikt nie informował o fałszywym porwaniu (zgłoszenie świadka należy traktować jako prawidłową postawę, dobrą wolę i prawidłową postawę społeczną) nie może być mowy o fałszywym zawiadomieniu o porwaniu. Mamy nadzieję że słowne upomnienia i ostrzeżenia  jakie panowie dostali od policjantów na długo zapadną im w pamięci,  i że więcej podobnych zabaw bez poinformowania odpowiednich służb nie zorganizują. 

Info: Małopolska Policja 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności