Koncertowa zbiórka na sprzęt medyczny

Co setne dziecko rodzi się z wrodzoną wadą serca. Ich dzieciństwo nie musi jednak kojarzyć się tylko z lekami, szpitalem i rurką z tlenem. Dzięki nowoczesnej medycynie większość z nich udaje się całkowicie wyleczyć, a pozostałym znacznie poprawić jakość życia. – Aby skutecznie pomagać naszym małym pacjentom potrzebujemy nowoczesnej aparatury, takiej jak na przykład specjalistyczny sprzęt do cewnikowania serca. Aparat, którym dysponuje Uniwersytecki Szpital Dziecięcy po 15 latach eksploatacji uległ zużyciu i konieczny jest zakup nowego. Koszt to ponad 2 mln złotych – mówi prof. Andrzej Rudziński, kierownik Kliniki Kardiologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Po raz trzeci gwiazdą koncertu charytatywnego „Wielki Rock dla Małych Serc” będzie Mateusz Ziółko – zwycięzca Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (debiuty) oraz III edycji The Voice of Poland. Organizatorami wydarzenia jest działająca na rzecz szpitala Fundacja „O Zdrowie Dziecka” oraz Agnieszka Węgrzynek-Owcarz, mama 3-letniej Zuzi, pacjentki szpitala w Prokocimiu. Pani Agnieszka zgromadziła wokół siebie grupę przyjaciół i innych rodziców pragnących wesprzeć szpital w zakupie niezbędnego sprzętu medycznego. Dzięki wcześniejszym koncertom udało się zebrać w sumie 50 tys. złotych. Pozwoliło to na doposażenie oddziału kardiologicznego w nowy defibrylator i pulsoksymetry. Dodatkowo zakupione zostały narzędzia chirurgiczne dla Kliniki

Kardiochirurgii Dziecięcej. – W tym roku postawiliśmy przed sobą ogromne wyzwanie. Jako mama dziecka z wadą serca wiem, jak istotną rolę w procesie diagnozowania odgrywa sprzęt do cewnikowania serca. Każdy z nas może dorzucić swoją cegiełkę do jego zakupu. Wystarczy przyjść na koncert – zachęca Agnieszka Węgrzynek-Owcarz. 

Bilety na koncert „Wielki Rock dla Małych Serc” są do zakupienia w kasie Kina Kijów. Centrum w Krakowie (al. Zygmunta Krasińskiego 34) w cenie 40 zł. Zapraszamy!

Darowizny na zakup sprzętu medycznego w ramach tegorocznej akcji „Wielki Rock dla Małych Serc” można dokonywać do 15 września 2016 r. na konto Fundacji „O Zdrowie Dziecka” ul. Wielicka 265, 30-663 Kraków, numer rachunku: 05 1240 4533 1111 0000 5425 8556 (Pekao SA) z dopiskiem: Kardiologia i Kardiochirurgia.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności