Klub Super Mama w NCK – nadal bezpłatnie!

Klub Super Mama w NCK – nadal bezpłatnie!

Klub Super Mama – nadal bezpłatnie!

W ramach projektu „Kluby Rodziców” uruchomionego przez Urząd Miasta Krakowa,  począwszy od lutego 2016 roku, wszystkie zajęcia, warsztaty i wykłady działającego w NCK Klubu Super Mama odbywają się bezpłatnie!

Klub Super Mama to miejsce spotkań, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Zapraszamy mamy z dziećmi na spotkania warsztatowe z zakresu pielęgnacji i wspierania rozwoju dziecka, zabaw podłogowych, przygotowania dziecka do kontaktu z wodą, psychologii, żywienia, stylizacji, fotografii, jogi i pierwszej pomocy.  

Propozycje Klubu Super Mama:

22 września (czwartek), godz.12.00, sala kameralna

Klub Super Mama

Detronizacja jedynaka – czyli jak przygotować dziecko do pojawienia się rodzeństwa.

Spotkanie z psychologiem Marią Apanasowicz.

Maria Apanasowicz – psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Krakowie. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Angażuje się w działalność rozwijającą kompetencje wychowawcze rodziców w ramach spotkań „Szkoły dla Rodziców” oraz prowadząc wykłady w instytucjach pozaszkolnych realizujących pracę dydaktyczno – kulturalną dla dzieci i dorosłych.

Wstęp wolny

Zajęcia cykliczne:

FITNESS Z MALUSZKIEM

Wszechstronny i efektywny trening dla mam z małymi dziećmi. Uczestnicząc w zajęciach mama dba o swoje zdrowie, samopoczucie i figurę nie rozstając się ze swoim maleństwem. Ćwiczenia wykonuje się wspólnie z dzieckiem, można go trzymać w ramionach, układać na brzuchu. Dla obojga jest to wspaniała zabawa i okazja do budowania wzajemnej więzi.

Prowadzenie: Aneta Zatorowska – magister Turystyki i Rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego. Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Fitness. Zajęcia prowadzi od 2005 roku. Miłośniczka metody Pilates. Cały czas pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w wielu szkoleniach i konwencjach najlepszych szkół fitness m.in. Medical Personal Trainer, Certyfikaty: Aqua Aerobik, Joga, Pilates, Step.

zajęcia:

wtorki, w godz. 1000-1100, 1100-1200 sala 201c

Pierwsze spotkanie: 6 września

wstęp wolny

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE DLA NIEMOWLĄT I MAŁYCH DZIECI METODĄ PROF. E.E. GORDONA

Na zajęciach uczymy dzieci muzycznego języka podobnie, jak uczy się języka mówionego. Zanurzamy je w „kąpieli muzycznej”.

Dlatego:

– poczucie rytmu rozwijamy poprzez ruch

– śpiewamy bez słów (bo rozwijany muzykalność, nie mowę)

– w różnych skalach (bo wtedy dzieci będą śpiewać czyściej)

– w różnych rytmach (bo to daje lepsze poczucie rytmu)

Dzieci rodzą się utalentowane i niezwykle twórcze. Muzykalność jest jedną z wielu dziedzin takich jak mowa czy poruszanie się, do których każdy człowiek ma predyspozycje od samego początku. Tak więc poczucie rytmu, melodii i harmonii nie jest zarezerwowane tylko dla wybranych ludzi, ale dla wszystkich. Z najnowszych badań w tej dziedzinie wiadomo, że umuzykalnianie dzieci ma sens już od narodzin.

Prowadzenie: Emilia Wójcikowska – absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej, studentka Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Autorka pracy na temat kształtowania elementarnych zdolności muzycznych dzieci na podstawie metody umuzykalniania dzieci i niemowląt, opracowanej przez Edwina E. Gordona.  Od czterech lat pracuje z dziećmi wykorzystując także elementy metody Edwina E. Gordona. Wokalista krakowskiego zespołu „Bynajmniej kwartet”.

Zajęcia:  

czwartki, godz. 10.00, 11.00, 12.00,  sala 201 c

Pierwsze spotkanie: 8 września  

wstęp wolny

Informacje i zapisy:

Nowohuckie Centrum Kultury

tel. 12 644 02 66 wew. 35

e-mail: oswiatowa@nck.krakow.pl

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności