Festiwal pierogów w Krakowie

Festiwal pierogów w Krakowie

Na miłośników pierogów w czasie tegorocznego festiwalu czeka wiele atrakcji. Już w dniu dzisiejszym najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach kulinarnych (w godzinach od 11:00 do 14:00). O 16:15 zapraszamy natomiast na koncert znanej krakowskiej artystki Joanny Słowińskiej.

W piątek, 12 sierpnia od 16:00 do 21:00 trwał będzie konkurs na najsmaczniejsze pierogi – nad tym, które z nich są najlepsze będzie dyskutować jury. Natomiast w sobotę na najsmaczniejsze pierogi głosować będą uczestnicy festiwalu – głosowanie również będzie trwało od 16:00 do 21:00. Ogłoszenie wyników odbędzie się w niedzielę – najzdolniejszym kucharzom jury wręczy statuetkę św. Jacka z Pierogami, natomiast miłośnicy pierogów w wyniku głosowania nagrodzą ich figurą króla Kazimierza Wielkiego.

W poniedziałek, 15 sierpnia, w święto Matki Boskiej Zielnej o godzinie 11:15 rozpocznie się msza w Bazylice Mariackiej w intencji gastronomów i kupców krakowskich. Po 12:00 Korowód Zielny przejdzie z Bazyliki na Mały Rynek, gdzie odbędzie się poświęcenie ziół i bukietów. O 14:00 zaplanowano ogłoszenie wyników i prezentację nagrodzonych bukietów.

Codziennie w godzinach popołudniowych, aż do 21:00 zapraszamy mieszkańców i turystów na program artystyczno – muzyczny.

Festiwal Pierogów to cykliczna impreza, organizowana przez Prezydenta Miasta Krakowa i Krakowską Kongregację Kupiecką, niezmiennie od lat promuje i kultywuje tradycje staropolskiej kuchni.

Przez kilka dni sierpnia restauratorzy będą raczyć podniebienia smakoszy nie tylko najpopularniejszymi sposobami przyrządzania pierogów, ale także dziesiątakami wariacji kulinarnych tej cenionej szczególnie u Słowian potrawy.

info Magiczny Kraków

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności