Nowe limity dotyczące sprzedaży alkoholu

Nowe limity dotyczące sprzedaży alkoholu

 Od dziś limit punktów sprzedaży napojów alkoholowych o zawartości powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) wynosi 1275 punktów w przypadku napojów przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży (placówki handlowe) oraz 1103 punkty w przypadku napojów przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży (lokale gastronomiczne), z podziałem na poszczególne dzielnice Krakowa.

W związku z nowymi limitami, o kolejności przyznawania zezwoleń będzie decydować data oraz godzina złożenia kompletnego wniosku do Urzędu Miasta Krakowa.

Jednakowo będą traktowani przedsiębiorcy kontynuujący sprzedaż napojów alkoholowych oraz przedsiębiorcy rozpoczynający działalność. Przedsiębiorca, któremu wygasło zezwolenie wydane na określony czas, będzie oczekiwał w kolejce na zwolnienie limitu wraz z pozostałymi przedsiębiorcami, ze względu na treść art. 6 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, który stanowi m.in., że „wykonywanie działalności gospodarczej jest wolne dla każdego na równych prawach, z zachowaniem warunków określonych przepisami prawa

Prowadzisz własną restaurację, sklep? Dołącz do nas!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności