Miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu a i tak kupił piwo na Prądniku Czerwonym

Miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu a i tak kupił piwo na Prądniku Czerwonym

Mimo, że ledwo mógł utrzymać się na nogach kolejne piwo kupił bez problemu. Po wyjściu z jednego ze sklepów monopolowych na terenie Prądnika Czerwonego, mężczyzna od razu chciał wypić wyskokowy trunek, jednak na widok strażników miejskich odłożył butelkę.

reklama

W związku z faktem, że nietrzeźwy krakowianin bez trudu zakupił alkohol, na miejsce wezwano policję. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna ma ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Przypominamy, że sprzedaż alkoholu osobom nietrzeźwym jest przestępstwem, dlatego takie sprawy są przekazywane policji.

reklama

Przypominamy:

Art. 43.

1. Kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione, albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, podlega grzywnie.

2. Tej samej karze podlega kierownik zakładu handlowego lub gastronomicznego, który nie dopełnia obowiązku nadzoru i przez to dopuszcza do popełnienia w tym zakładzie przestępstwa określonego w ust. 1.

3. W razie popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 albo 2 można orzec przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie były własnością sprawcy, można także orzec zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.

 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności