Koncertowy sierpień w Nowohuckim Centrum Kultury

Koncertowy sierpień w Nowohuckim Centrum Kultury

Krakowianom, turystom i tym pielgrzymom, którzy po ŚDM przedłużą sobie pobyt w naszym mieście, proponujemy trzy kolejne koncerty w ramach Sceny Letniej. Muzyka klezmerska, klasyka w awangardowym wykonaniu i piosenka poetycka. Zapraszamy.   

reklama

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

reklama

1 sierpnia (poniedziałek), godz.18.00, scena plenerowa NCK

KLEZMAFOUR

Prawdziwe objawienie muzyki klezmerskiej i bałkańskiej. Klezmafour to zespół rozpięty pomiędzy Lublinem, Białymstokiem i Warszawą. I właśnie z klezmerskiej tradycji tego regionu czerpie swoje inspiracje. Podchodzi do nich jednak w sposób zupełnie nowatorski, z rockową energią i bałkańskim szaleństwem.

Zespół składający się z klasycznie wykształconych muzyków jest laureatem dwóch nagród niezwykle prestiżowego International Jewish Music Festval oraz finalistą programu „Must be the Music”.

2 sierpnia (wtorek), godz.18.00, scena plenerowa NCK    

 KAPELA ZE WSI WARSZAWA

Na repertuar zespołu, założonego w 1997 roku, składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty – skrzypce, cymbały, baraban, bęben obręczowy – brzmią one wyjątkowo nowocześnie, a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z DJ’ami.

Zespół zagrał setki koncertów w 40 krajach na 5 kontynentach.

3 sierpnia (środa), godz. 18.00, scena plenerowa NCK     

 ROBERT KASPRZYCKI BAND

Robert Kasprzycki – znany śpiewający autor (m.in. Nieba do wynajęcia), showman obdarzony niesamowitym poczuciem humoru. Ma na koncie ponad tysiąc koncertów. Jesienią 2014 wydał nową płytę „Trzymaj się wiatru kochana”. W programie koncertu znajdą się najbardziej znane utwory ze wszystkich studyjnych albumów artysty. Kasprzyckiemu Towarzyszyć będą znakomici muzycy: Krzysztof Wyrwa – bas, Max Szelęgiewicz – gitara, Adam Zadora – perkusja.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności