Kolejna odsłona projektu „Kraków w Zieleni” przed nami

Kolejna odsłona projektu „Kraków w Zieleni” przed nami

Warsztaty przyrodnicze dla dzieci, zajęcia fitness, bieg terenowy z dziennikarzem sportowym, mrożona kawa i pyszne lody, a także mnóstwo innych atrakcji i wyjątkowa wakacyjna atmosfera. Kolejny krakowski park stanie się znakomitym centrum odpoczynku i zabawy, a to wszystko w ramach projektu „Kraków w Zieleni”. W najbliższą sobotę (16 lipca) spragnionych relaksu i zieleni zaprosimy do Parku Kościuszki przy Dworku Białoprądnickim. „Kraków w Zieleni” to wspólny projekt Miasta Kraków, Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Radia Kraków, dzięki którym możemy cieszyć się w te wakacje zielonym miastem!

Kolejne zielone spotkanie rozpoczniemy bardzo aktywnie. Punktualnie o godz. 12. 00  spotkamy się w Parku Kościuszki. Dzień rozpoczniemy z Poranną biegową grupą wsparcia wspólnym treningiem z dziennikarzem sportowym Radia Kraków Grzegorzem Bernasikiem. Zapraszamy osoby w każdym wieku: panie, panów i rodziców z dziećmi – w naszym biegowym spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy.

W tym samym czasie o godzinie 12.00 w Parku Kościuszki rozpoczną się czterogodzinne warsztaty edukacyjne „Czym się różni jeż od jerzyka?” Dzieciaki wspólnie z prowadzącymi dowiedzą się jakie ciekawe zwierzęta spotkać można w mieście. Dodatkowo będą samodzielnie wykonywać papierowe jerzyki oraz jaskółki i dowiedzą się czym te ptaki, tak na pozór podobne, różnią się od siebie.

W tę sobotę przygotowaliśmy także specjalną ofertę dla wszystkich miłośników zwierząt. Od godziny 12.00 do 16.00 zapraszamy na warsztaty psiej tresury, które poprowadzą psi terapeuci ze „Szkoły dla psów Beethoven”. Dowiecie się, co naprawdę chcą nam powiedzieć nasi pupile i co sprzyja nawiązywaniu prawdziwej przyjaźni z psem. Nauczycie się czytać psią mowę ciała, a poznawaniu tajników motywowania psów będą towarzyszyć zajęcia na torze przeszkód.

Podczas najbliższego zielonego spotkania nie zabraknie również muzyki. Przez cały piknik towarzyszyć nam będzie „Muzyka w zieleni” z OFF Radiem Kraków. Od 12.00 do 16.00 zagra Minoo, producent muzyczny związany z Asfalt Rec oraz Mad-Hop Rec. Do tej pory wydał dwa albumy producenckie oraz występował na wielu kompilacjach. W Radiu Kraków współprowadzi audycję Nocny Off Radia Kraków. Natomiast w Off Radiu Kraków jest gospodarzem programu Beat Tools. W najbliższą sobotę Minoo zaproponuje sporą dawkę chilloutowej elektroniki, czyli coś dla ukojenia ducha i ciała.

Wszystkich, którzy potrzebują chwili relaksu i odprężenia zapraszamy na zajęcia „Zdrowy Kręgosłup”, które w godzinach od 13.00 do 14.00 poprowadzą trenerzy z „Soul Fitness”. Ćwiczenia odciążą kręgi, wzmocnią głębokie partie mięśniowe pleców oraz zlikwidują przykurcze mięśni, rozluźniając napięcia. Obiecujemy, że pierwsze rezultaty poczujecie już po sobotnich zajęciach. 

W sobotnie popołudnie spotkamy się w plenerze i połączymy przyjemność przebywania na świeżym powietrzu z radością czytania książek. Księgarnia Pod Globusem zaprasza na specjalne wydanie „Bajek Pod Globusem – warsztaty w parku.” Od godziny 13.00 do 15.00 zapraszamy na spotkanie pt. „Skąd się bierze książka?”. Wspólnie odpowiemy sobie na pytania: Gdzie rodzi się pomysł na książkę, kim jest pisarz, jak książka trafia do księgarni, czym zajmuje się księgarz. Dzieci również wcielą się w twórców książki i samodzielnie przygotują jej elementy. A warsztaty  zaczniemy od lektury wzruszającej i mądrej historii „O chłopcu, który wpadł do książki”.

Równocześnie zachęcamy do udziału w „Czytaniu na polanie”, które poprowadzi psycholog Olga Świderska, autorka serii „Bajek Coachingowych”. Do spotkania z książką zaprosi zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców. Nie będzie to zatem tylko czytanie, ale czytanie połączone z interakcją.

O godzinie 15.00 zapraszamy dodatkowo na godzinny spacer przyrodniczy po Parku Kościuszki z dr. Przemkiem Szwałko.

Zapraszamy także na kolejne odsłony projektu – aż do końca wakacji (z wyłączeniem 30 lipca), co sobotę będziemy bawić się w cieniu drzew w jednym z krakowskich parków. Spotkamy się w Parku Krakowskim, Parku Jordana, Parku Bednarskiego i Parku Jerzmanowskich.

W czasie pikników będzie nam towarzyszyło Radio Kraków, na bieżąco relacjonujące wszystko, co dzieje się w krakowskich parkach

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności