Dwóch mężczyzn wyłudzających pieniądze zostało ujętych na gorącym uczynku.

Zbiórka na rzecz osób niepełnosprawnych w Nowej Hucie okazała się oszustwem. 

 Uwagę operatora zwrócił mężczyzna, który zaczepiał przechodniów w Alei Róż – zbierał od nich nie tylko podpisy, ale i pieniądze. Wysłany na miejsce patrol straży miejskiej ujawnił, że młodzieniec pokazuje przechodniom kartkę o treści „Stowarzyszenie Regionalne Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie. Chcemy stworzyć narodowe Centrum Pomocy. Prosimy o wsparcie dla nas”. Funkcjonariuszom szybko udało się ustalić, że taka instytucja w ogóle nie istnieje, zbiórka prowadzona jest nielegalnie, a mężczyzna udaje osobę głuchoniemą.

  Oszust został przekazany policji. Jego kompan podobną zbiórkę prowadził w przejściu pod Rondem Czyżyńskim, co również dostrzegł operator miejskiego monitoringu. Powiadomieni o tym fakcie policjanci zadziałali błyskawicznie i zatrzymali drugiego oszusta.

Apelujemy do krakowian, by zachowali czujność w kontakcie z osobami prowadzącymi zbiórki podpisów czy pieniędzy. W razie podejrzeń, że ktoś próbuje wyłudzić od nas dane osobowe, numery kont bankowych czy gotówkę możemy zwrócić się o pomoc pod numer alarmowy 112.

Info: Straż Miejska 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności