Akcja„Kraków w Zieleni”

Krakowskie parki w wakacje pełne atrakcji! Rozpoczynamy akcję „Kraków w Zieleni”

Koncerty, potańcówki, animacje muzyczne i literackie, spacery tematyczne, zawody sportowe, ćwiczenia na świeżym powietrzu, biegi terenowe, warsztaty, pikniki i wiele innych atrakcji – krakowskie parki w wakacje staną się prawdziwym centrum zabawy i relaksu, bo już w sobotę 9 lipca startuje projekt „Kraków w Zieleni”. W każdą sobotę, aż do końca wakacji, będziemy zapraszać do krakowskich parków wszystkich spragnionych relaksu. Będzie to projekt okraszony dobrą muzyką i ciekawymi aktywnościami dla różnych grup, to projekt Miasta Kraków, Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Radia Kraków. Wspólnie z nami cieszcie się zielonym miastem!

„Kraków w Zieleni jest doskonałą alternatywą dla wszystkich krakowian, którzy planują wakacje w mieście” – podkreśla Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. „Na mapie Krakowa znajduje się sporo parków i terenów zielonych, dlatego zależy nam, żeby ten potencjał naszego miasta wykorzystać. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, by w cieniu drzew spędzili czas z rodziną, biorąc udział w licznych atrakcjach, które dla nich przygotowaliśmy.”

W najbliższą sobotę 9 lipca bez względu na pogodę rozpoczniemy dzień bardzo aktywnie, bo punktualnie o 10.30 spotykamy się pod siedzibą Radia Kraków (al. Juliusza Słowackiego 22) i wspólnie z prowadzącym trening dziennikarzem sportowym Radia Kraków Grzegorzem Bernasikiem, rozgrzewamy się i biegniemy przez centrum Krakowa, docierając do altanki na Plantach tuż przy Kawiarni „Zakopianka” (ul. Św. Marka 34 A). W naszym godzinnym, biegowym spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy – zapraszamy panie, panów, rodziców i dzieci.

O godzinie 15.00 prosto spod naszej altanki wyruszymy na godzinny spacer historyczny szlakiem krakowskich Plant. Prowadzący spacer Mikołaj Kornecki opowie zgromadzonym uczestnikom skąd pochodzi nazwa „Planty”, z ilu ogrodów się składa i dlaczego krakowska śmietanka spotykała się właśnie tutaj. Uczestnicy zapoznają się z historią Ogrodu Dworzec i usłyszą, co mieściło się w miejscu kawiarni „Zakopianka” przed wojną.

Dla wszystkich, którym bliskie jest poszukiwanie równowagi pomiędzy umysłem i ciałem, Krakowska Szkoła Chen Taijiquan przygotowała zajęcia Tai Chi, które rozpoczną się o godzinie 16:00.

Od godziny 16.00 do 19.00 będzie można posłuchać Boba Jazz Band – jednego z najlepszych polskich zespołów wykonujących swingujący jazz tradycyjny. Muzycy swobodnie poruszający się w stylistyce bluesa i swingu, czerpiąc inspiracje z muzyki filmowej czy przedwojennego kabaretu, porwą wszystkich do tańca melodyjnymi standardami jazzowymi.

Przez kolejne tygodnie – aż do końca wakacji (z pominięciem 30 lipca), co sobotę będziemy bawić się w cieniu drzew w jednym z krakowskich parków. Spotkamy się w Parku Leśnym Witkowice, Parku Krakowskim, Parku Jordana, Parku Bednarskiego, Parku Jerzmanowskich i Parku 1000-lecia. Każde ze spotkań wśród zieleni będzie inne i na każdym z nich czekają nas inne atrakcje i zabawy. Będziemy ćwiczyć jogę i Tai Chi, odbędziemy spacery przyrodnicze i historyczne, będziemy bawić się i czytać wśród drzew, oglądać rzeźby i relaksować się na pikniku, weźmiemy udział w animacjach literackich, zatańczymy do wielu różnych stylów muzycznych: począwszy od swingu, przez funky, muzykę lat 70-tych, aż do hip-hopu, aktywnie spędzimy czas na zawodach w skate parku i na biegu terenowym i z zapałem pokibicujemy polskiej drużynie Piłki Siatkowej na olimpiadzie, dzięki strefie kibica.

W czasie pikników będzie nam towarzyszyło Radio Kraków, na bieżąco relacjonujące wszystko, co dzieje się w krakowskich parkach. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności