Akcja „Ścigajmy się z cukrzycą w Krakowie”

W diabetobusie doświadczone pielęgniarki będą prowadzić edukację diabetologiczną. Każdy odwiedzający będzie miał możliwość wykonania bezpłatnego pomiaru poziomu glikemii, oraz odbycia bezpłatnej konsultacji podologicznej (badanie tzw. „stopy cukrzycowej”). Konsultanci będą rozmawiać z mieszkańcami na temat profilaktyki cukrzycy, zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia udostępniając liczne materiały edukacyjne.

W tegorocznym Tour de Pologne po raz pierwszy wystartuje wyczynowa drużyna kolarska – Team Novo Nordisk – złożona wyłącznie z zawodników z cukrzycą, którzy wezmą udział w wyścigu amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej 17 lipca.

Cukrzyca to choroba przewlekła, na którą w Polsce choruje już ponad 3 miliony osób. Wiele z nich jednak jeszcze o tym nie wie, ponieważ przez wiele lat cukrzyca może nie dawać żadnych objawów.

W obliczu diagnozy wiele osób uważa, że choroba będzie dla nich ograniczeniem w codziennym życiu i spełnianiu marzeń. Pragniemy udowodnić im, że każdy kto tylko chce, może żyć tak, aby problemy zdrowotne nie przeszkadzały w realizacji osobistych celów.

Celem ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „Ścigamy się z cukrzycą”, zainicjowanej przez organizacje reprezentujące środowisko pacjentów, jest zwrócenie uwagi na profilaktykę i leczenie cukrzycy w Polsce oraz rolę edukacji i aktywności fizycznej w kontroli cukrzycy, a także na potrzeby pacjentów i priorytety ochrony zdrowia w celu zahamowania pandemii cukrzycy.

Stoisko akcji oraz diabetobus będzie otwarte w poniedziałek, 18 lipca  od 11:00 do 19:00 na Rynku Głównym w Krakowie.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności