Ruszają prace w terenie przy tworzeniu Ogrodu Społecznego Prądnika Białego

W najbliższą sobotę (4 czerwca) ruszą prace przy zakładaniu Ogrodu Społecznego Prądnika Białego. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w urządzaniu Skweru im. Insurekcji Kościuszkowskiej, położonego obok Dworku Białoprądnickego (ul. Papiernicza 2). Na uczestników czekają sadzonki pięknie kwitnących roślin ufundowane przez firmę Ogród Niemczewskich. Zbiórka o godz. 10.00.  

Dla przypomnienia:

Projekt Ogród Społeczny Prądnika Białego  ma na celu stworzenie ogólnodostępnej, zielonej przestrzeni na Skwerze im. Insurekcji Kościuszkowskiej. Powstanie ogrodu, oprócz stworzenia strefy ekologicznej, umożliwi integrację społeczności lokalnej –  teren „od A do Z” będzie urządzony przy udziale mieszkańców. W ramach akcji odbyły się już konsultacje społeczne i warsztaty permakultury (w skrócie: ekologii zrównoważonego ogrodu) prowadzone przez Bena Lazara.  Dzięki temu powstała koncepcja ogrodu, w którym wytyczone są ścieżki i zaplanowane nasadzenia oraz elementy małej architektury. Zgodnie z życzeniami, będą rosły tam m.in. fiołki, róże, lawenda, kocimiętka. 

Po warsztatach i konsultacjach przyszedł czas na realizację pomysłu w terenie. Prace przy zakładaniu enklawy obejmą trzy soboty: 4,11 i 18 czerwca, w godz. 10.00 – 15.00. Przyda się każda para rąk: w ruch pójdą grabie, łopaty, taczki oraz inne narzędzia. Uczestnicy akcji będą przygotowywać grunt do sadzenia roślin, dzielić teren na segmenty, wytyczać elementy małej architektury.

Inauguracja ogrodu połączona z rodzinnym piknikiem odbędzie się 25 czerwca o godz. 17.00. W ramach tego wydarzenia odbędą się m.in.: zabawy na wolnym powietrzu i koncert zespołu Ethno Garden. Wstęp wolny. 

Relacja z przebiegu projektu: https://www.facebook.com/stowarzyszenieNaRzeczDworkuBialopradnickiego

Organizator projektu: Stowarzyszenie na rzecz Dworku Białoprądnickiego

Partnerzy: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, Fundacja Głos Serca, Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały, Biuro Inicjatyw Społecznych, FIO Małopolska Lokalnie, Ogród Niemczewskich, Margan Ogrody. 

Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) Województwa Małopolskiego.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności