Pikniki Wszystkich Parków – Łączcie się!

Pikniki Wszystkich Parków – Łączcie się!

Na zielonej miejskiej łące, na trawniku, na skwerze, w parku – zróbmy wielki rodzinny piknik! Fundacja Czas Wolny, Centrum Obywatelskie i Zarząd Zieleni Miejskiej przygotowują nową akcję pt. „Pikniki Wszystkich Parków – Łączcie się!”, która odbędzie się w niedzielę (12 czerwca) o godzinie 11:00 w różnych miejscach Krakowa.

Gdzie będą odbywać się pikniki? W naszych ulubionych parkach, na skwerach przy blokach, na łąkach – jednym słowem na wszystkich terenach zielonych, na których nam zależy i które być może w przyszłości mogą stać się parkami lub zieleńcami. Sąsiedzki piknik może przyjąć formę zarówno spędzenia wspólnie czasu na kocyku przed blokiem i grania w badmintona, jak i wydarzenia wzbogaconego o warsztaty, wyprzedaż garażową czy rodzinny turniej sportowy. Celem akcji jest nie tylko sąsiedzka integracja na terenach zielonych w dniu wolnym od pracy ale również edukacja i aktywizacja mieszkańców uświadamiająca ważność istnienia zieleni w przestrzeni publicznej.

Wszystkich zainteresowanych włączeniem się w organizację oraz uczestnictwem w akcji zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej organizatorów: http://piknikiwszystkichparkow.pl/. Na stronie można znaleźć wszelkie niezbędne informacje odnośnie piknikowych planów, które zawarte zostały w specjalnej instrukcji. Dostępna jest także mapa Krakowa, na której można dodać miejsce, w którym chcielibyśmy zorganizować wydarzenie.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności