Otwarcie Ogrodu Społecznego Prądnika Białego

Już jutro, 25 czerwca (sobota) na Skwerze im. Insurekcji Kościuszkowskiej (ul. Papiernicza 2) odbędzie się uroczyste otwarcie Ogrodu Społecznego Prądnika Białego. Stowarzyszenie na rzecz Dworku Białoprądnickiego  zaprasza na rodzinny piknik z leżakami, grami i konkursami. Całość zakończy koncert zespołu ETHNO GARDEN. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Program:

Skwer im. Insurekcji Kościuszkowskiej 

17.00 – 20.00 

• Rodzinne gry planszowe, konkursy, leżakowanie
• „Bądź zdrów, żyj ekologicznie” – bezpłatne badania Centrum Medycznego Skopia 
– pomiar ciśnienia krwi, pomiar glukozy, analiza składu masy ciała, edukacja zdrowotna.
– zaproszenia na bezpłatne badanie poziomu cholesterolu 
– krzyżówka zdrowia dla dzieci z nagrodami
• Konkursy ogrodnicze z nagrodami przygotowane przez Ogród Niemczewscy 
• Oficjalne otwarcie ogrodu 
• Koncert zespołu Ethno Garden

Projekt Ogród Społeczny Prądnika Białego jest realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dworku Białoprądnickiego dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) Województwa Małopolskiego. Ma na celu stworzenie wspólnej przestrzeni zielonej przez mieszkańców i dla mieszkańców Prądnika Białego. 

Powstanie ogrodu, oprócz stworzenia ekologicznej i estetycznej strefy umożliwi budowanie więzi sąsiedzkich, integrację oraz aktywizację społeczności lokalnej. 

Do tej pory w ramach projektu odbyły się warsztaty permakultury oraz konsultacje społeczne z mieszkańcami Prądnika Białego. W trakcie tych wydarzeń organizatorzy razem z mieszkańcami stworzyli i wybrali najlepszą koncepcję ogrodu. Zaplanowane zostały ścieżki, rabaty kwiatowe oraz miejsca na odpoczynek w tym elementy małej architektury. Tworzenie ogrodu rozpoczęliśmy na początku czerwca i prace wciąż trwają – wykonaliśmy ścieżki, ściągnęliśmy darń – przygotowując miejsca do nasadzeń, kładziemy kostkę, a 18 czerwca wspólne sadziliśmy rośliny –  zgodnie z życzeniami w ogrodzie będą rosły m.in. fiołki, róże, kocimiętka i wiele innych pięknych kwiatów i krzewów.

 Działania wspiera Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, który dostarcza cały materiał zielony a w pracach budowlanych pomaga nam firma Margan Ogrody. Partnerami są także:Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, Fundacja Głos Serca, Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały i Ogród Niemczewskich.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności